HubnutíMagazín

7 potravin obsahující více draslíku než banán

Kolik draslíku obsahuje banán? Hodně nebo málo? A jaká jídla obsahují více draslíku než banán? Pojďme se společně podívat jaké potraviny to jsou…

Draslík je základní mikroživina pro růst svalů, tvorbu bílkovin, řízení elektrolytů, regulaci vody v těle a snížení negativních účinků sodíku. 

Tento minerál je dostupný například v mase, rybách, ovoci, zelenině, mléčných výrobků a ořechů.

Potraviny které obsahují velké množství draslíku
soja a její nutriční hodnoty

Sója

Obecně sója je velmi bohatá na draslík. Obsahuje totiž asi 1800mg tohoto minerálu na 100g, těsně následována černými fazolemi (1500mg) a červenými fazolemi (1400mg). 

Sója navíc obsahuje mnoho dalších živin , téměř dvakrát více bílkovin a malé množství tuku.

Pistácie

Pistácie

Jedná se o velmi zdravou svačinku. Ale na druhou stranu patří k nejkaloričtějším ořechům na trhu.

Porce 30 gramů obsahuje až 160 kalorií.

Bílý jogurt

Bílý jogurt

Kromě kvalitních bílkovin a vápníku může být bílý jogurt kvalitní zdrojem draslíku, který je dobré zahrnout do svého jídelníčku. Zhruba 100g bílého jogurtu obsahuje 211mg draslíku. 

Díky tomu už máte perfektní svačinu! Samozřejmě mějte na paměti číst etiketu.

Pamatujte, že je lepší koupit odtučněný bílý jogurt, díky tomu využijete všechny nutriční výhody a vyhnete se tak přebytečných tuků a cukrů.

Sladké brambory

Sladké brambory

Díky konzumaci sladkých brambor se můžete postarat o své kardiovaskulární zdraví a díky vysokému obsahu draslíku vám pomůže s vašimi svaly i nervovým systémem v těle.

Nutriční hodnoty sladkých brambor tohoto minerálu obsah vysoce převyšuje, oproti banánu má půlka batátu okolo 542mg draslíku.

avokado

Avokádo

Zhruba polovina avokáda obsahuje již 487 mg draslíku! Mnohem více než banán, jehož obsah se pohybuje kolem 350mg / 100mg. Navíc konzumace avokáda poskytuje extra vitamín E a zdravé tuky.

Toto ovoce můžete zařadit do svého jídelníčku přidáním pár kousků do salátu, nebo z něj můžete udělat lahodnou pomazánku.

Vodní meloun

Vodní meloun

K získání 641mg draslíku stačí pár kousků melounu. A pokud si dáte větší porci, nemusíte se o svou váhu bát, jelikož obsahuje pouze 32 kaloriíí na 100 g, takže určitě není problém meloun zařadit do svého jídelníčku, nebo do jakékoliv diety.

 

špenát na stole

Špenát

Špenát lze považovat za jeden z hlavních zdrojů draslíku. Obsahuje až 560 mg tohoto minerálu na 100g. Takže lehce pokryje vaší denní dávku draslíku kterou potřebujete.

Je lepší špenát konzumovat například v salátu, než vařený. Dobrá kombinace salátu se špenátem může obsahovat například: čerstvý sýr, granátové jablko, mrkev a kapku extra panenského olivového oleje.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.