DalšíMagazínZdraví

Čím nahradit solamyl? Máme pro vás 5 tipů!

Solamyl je sloučenina sacharidů, která se používá v potravinářském, farmaceutickém a také v potravinových doplňcích, které jsou vyrobeny z maltózy a glukózy. Solamyl se používá k výrobě potravin, doplňků stravy i dokonce léků. Má mnoho výhod, včetně schopnosti podporovat trávení, dodává tělu energie a snižuje riziko vzniku některých chorob, jako je cukrovka. Ale čím nahradit solamyl, když vám doma chybí?

Čím nahradit solamyl?
1

Co je solamyl?

Solamyl je bramborový škrob, který se používá čím dál více v posledních letech především v domácnosti. Můžete se také setkat s označením maltodextrin.

Je to ve skutečnosti složený cukr z molekul glukózy, který se získává z obilovin (nejčastěji z kukuřice).

Se solamylem se můžete setkat především v potravinářském průmyslu, nebo také v doplňcích stravy.

Věděli jste, že je velmi oblíbený ve sportovních nápojích, aby pomohl vašemu tělu získat energii před tréninkem nebo soutěží?

Slyšeli jste někdy o bramborovém škrobu? Ve skutečnosti je solamyl čistá bramborová moučka, a v domácnosti se používá především při vaření.

Bramborový škrob se používá k různým účelům, jako je zahušťování omáček, polévek nebo dodání chuti k jinému jídlu. Škrob je v podstatě bílá prášková „látka“, která se vyrábí z brambor.

Je bohatý na sacharidy a bílkovin a neobsahuje žádné tuky nebo cukr.

Sacharidy, které můžete najít v bramborovém škrobu jsou ve formě polysacharidů, které se špatně trávní. To znamená, že se postupně uvolňují, což je skvělé pro správnou hladinu krevního cukru.

Jak už jsme zmínili, bramborový škrob se používá k různým účelům. Je velmi populární při vaření, protože má schopnost zahustit a zchladit jídla. To může být prospěšné k vylepšení konzistence polévek, omáček nebo jiných jídel. Může se také přidat k uzeninám, dresinkům, koláčům nebo pečivu, aby se mohla zvýšit jejich textura.

BrainMarket: recenze a zkušenosti

Kde koupit kvalitní doplňky stravy?

Pokud hledáte kvalitní obchod s potravinami a doplňky stravy, doporučujeme vám navštívit BrainMarket.

Navíc zde mají kvalitní přírodní produkty, za skvělé ceny!

2

Čím nahradit solamyl?

Pokud vaříte, nebo si připravujete pokrm a zjistili jste, že vám doma chybí solamyl, lze můžete využít tyto následující alternativy:

1) Kukuřičný škrob

Je bílá látka, která se získává z mouky nebo krupice z kukuřice. Je to přírodní zdroj sacharidů, který se používá ve více než 70 procentech výrobků, od potravin až po kosmetiku. Škrob je rodukován z bílkovinové části kukuřice, která je oddělená a sloučená s vodou. Používá je jako zahušťovadlo, přísad do potravin a jako přípravek k výrobu pečiva. Může být použit jako přísada do farmaceutických a kosmetických produktů.

2) Pudinkový prášek

Pudingový prášek je další skvělou alternativou, jak nahradit solamyl. Spíše se ale hodí, pokud pečete bábovku, koláč, dezert nebo i sladké pečivo. Pudinkový prášek je velmi výživný, chutný a nachází se téměř v každé domácnosti. Je běžně vyráběn z obilovin, jako je kukuřice, rýže nebo pohanka. Prášek se smíchá s vodou nebo mlékem a vaří se, dokud se nedosáhne požadované konzistence.

Ketomix: recenze, zkušenosti a slevový kod

3) Rýžová mouka

Rýžová mouka je skvělá pro zahušťování slaných i sladkých omáček. Jedná se o oblíbenou ingredienci, která se používá jak ve veganských, tak i vegetariánských jídlech. Je to mouka, která je vyrobena z praženého rýžového zrna, která je obvykle mletá do jemného prášku a používá se k výrobě různých druhů pečiva a moučníků.

Důvěryhodné zdroje:

[1] Náhrada bramborového škrobu (14 nejlepších alternativ!)

[2] Solamyl Fine Potato Starch Powder

TIP na čtení:

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.