Keto dietaMagazínUncategorized

Co je to ketogenní strava? – KETO DIETA

Už jste určitě slyšeli o mnoho druhů diet, ale které jsou ty správné a jaké by jste měli zvolit? V dnešním článku vám představíme ketogenní dietu, která je čím dál více populárnější.

KETO DIETA je dieta, která funguje na principu vysokému příjmu bílkovin a naopak nízkým příjmem sacharidů. Díky tomuto principu dieta umožní jít do stavu “ketozy” neboli metabolického stavu, kdy se spalují ketony (tuky).

Dieta také dodává tělu správné množství bílkovin, které vaše tělo potřebuje denně jako základ! Navíc od ostatních diet, které existují, keto dieta se nezmařuje na počítání kalorií. Takže se nemusíte bát složitému počítání každý den. Důraz je zde hlavně kladen na bílkovinách.

Keto dieta


Jak vznikla KETO DIETA?

Co bylo prvním impulsem pro vznik KETO DIETY? Russell Wilder – lékař kliniky v Mayo, se snažil vyvinout stravu která by pomohla s léčbou epilepsie.

Mnoho lidí kteří trpěli epilepsií a dalšími vážnými nemocemi, zaznamenaly díky keto dietě znatelné snížení příznaků!

Kořeny této léčby sahají až do starověkého Řecka, kdy se snažili lékaři změnit stravu u pacientů a dokonce chtěli přinutil tělo do “režimu” hladovění.

Dnešní výzkumy však přesně nevědí, proč je ketogenní dieta tak velmi účinná při pomoci těm, kteří trpí epilepsií, autismem a jinými těžkými nemocemi.

Typickým jídlem je strava s vysokým obsahem bílkovin a naopak nízkým obsahem sacharidů, a může zahrnovat zdravou porci bílkovin (kuře), ovoce, nebo zeleniny která je také bohatá na bílkoviny.


Proč si vybrat ketogenní stravu?

Vědci zjistili, že je zde spousty výhod ketogenní stravy. Dříve se spekulovali, že dieta může způsobit hromadění cholesterolu v těle, což může vést k srdečním onemocněním.

Jelikož keto dieta podporuje konzumaci mnoha potravin, které jsou bohaté na bílkoviny a potlačují hlad, tělo přejde do stavu ketózy – což je velmi běžné a proto tělo nevyžaduje tolik jídla a pocit prázdného žaludku.

Další výhodou lidí kteří dodržují ketózu, vylučují škrobové sacharidy, jako je například chléb, těstoviny, tak se snaží nahradit neškrobovými potravinami. Kterými jsou například brokolice, chřest, mrkev a mnoho dalšího. Tyto potraviny jsou navíc nabitý vitamíny a živinami, které podporují vaše tělo.


Komu dokáže pomoci KETO DIETA?

Dokáže pomoci nejen při hubnutí, ale naopak dokáže pomoci lidem, kteří trpí onemocněním typu jako je epilepsie.

Strava se také doporučuje u lidí kteří mají problémy s rakovinou. Rakovinotvorné buňky se objevují v části těla, kde se nachází glukóza (sacharidy). Pokud vaše tělo spotřebuje mnohem méně sacharidů, vaše tělo bude obsahovat méně glukózy a díky tomu buňky nebudou moci růst.


Hlavní výhody KETO DIETY

  • Snížení cholesterolu
  • Problémy s nadváhou
  • Pokles krevního cukru
  • Vyšší energie
  • Snížení pocitu hladu
  • Vyřeší problémy s akné


Hledáte opravdového výrobce KETODIET produktů? Zkuste se podívat na jednu z naších recenzí.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.