Magazín

Nejlepší Guarana: recenze, diskuze a zkušenosti

Co je to Guarana? Je opravdu nejlepší guarana v prášku? A jaké má účinky? Co obsahuje guarana? A jak jí správně užívat?

TOP 1. místo

BrainMax Pure Gurana BIO

guarana bio prášek brainmax

Jedná se o univerzální olej pro všechny typy pokožky. Pokožku především hydratuje, redukuje tvorbu vrásek a hojí jizvy

Přibližná cena: 189 Kč

2. místo

Yaguar – Energy Guarana

guarana energy yaguar

Jojobový olej navrací pevnost a rovnováhu vaší pokožky. Především pomáhá hojit vaší kůži. Dále také regeneruje vlasy.

Přibližná cena: 179 Kč

3. místo

NATU – Guarana BIO prášek

guarana bio prášek natu

Ricinový olej je výborný pomocníkem při péči o suchou pokožku. Podporuje hojení jizev a dokáže redukovat vrásky.

Přibližná cena: 269 Kč

Co je to Guarana?

Guarana je bylina která je známa jako stimulant díky vysokému obsahu kofeinu. Dokáže zlepšit paměť, pozornost, koncentraci ale je také skvělým pomocníkem při hubnutí. Obsah kofeinu je zde okolo 6 až 7 %, zatímco káva obsahuje pouhé 2 % kofeinu. Díky tomuto vysokému obsahu kofeinu se často guarana používá v energetických nápojích a nebo se také prodává jako doplněk na hubnutí.

Guarana pochází z Amazonie a je známá v Evropě již od 18 století. Tato bylina může dorůstat až 13 metrů a poznáte jí podle bělavě žlutých květů a červených plodů, které obsahují semena bohatá na kofein. Roste jako “liána” a omotává se kolem keřů a stromů. Převážně roste v brazilském deštném pralese a je nejvíce využívána kvůli povzbuzujícím vlastnostem.

U této rostliny se především používají semena. Pochází z čeledi Sapindaceae a vědecký název má Paullinia cupana. Zpracování po celém světe je různé, můžete se setkat s ní jako: nápoj, bylinný čaj, sušené bobule, kapsle nebo ampule. Avšak mezi nejběžnější podobu této byliny je v prášek, protože prášek guarany se nejčastěji používá jako potravinová přísada a doplněk stravy.

V dnešní době je Guarana velmi populární v několika částech světa. Pěstuje se v Brazilském deštném pralese, protože tropické klima pro tuto rostlinu je klíčové.

Guarana se nejčastěji používá v bylinné medicíně pro své krátkodobé psychostimulační vlastnosti (kognitivní schopnosti, bdělost, pozornost, paměť).

Nevýhodou je že Guarana se nedá nijak získat z potravin, pouze z doplňků stravy.

Jaké má pozitivní účinky?
– Silný antioxidant
– Pomáhá snížit únavu
– Zlepšuje soustředění
– Zlepšuje kognitivní účinky
Podporuje hubnutí
–  A mnoho dalšího..

Jaké má léčivé vlastnosti?

Stimulační vlastnosti má tato bylina díky vysokému obsahu guarainu (vysoký obsah kofeinu), alkaloidu a dalších mnoho látek které povzbuzují mozkové funkce.

Má stimulační a povzbuzující účinky

Jak jsme zde již řekli, guarana má silnou stimulační sílu díky vysokému obsahu kofeinu. Studie dokázaly že účinek kofeinu dokáže pomoci v boji proti únavě, ospalosti, usínání a při nedostatku pozornosti.

Pomáhá při hubnutí

Někdo tomu nemusí věřit, ale guarana má opravdu hubnoucí účinky. Její složení má vliv na váš metabolismus. Také snižuje chuť k jídlu. Častokrát je doporučeno tuto bylinu používat například se zeleným čajem pro lepší účinek.

Pomáhá zlepšit kognitivní schopnosti

Několik studií dokázalo, že konzumace guarany pomáhá zlepšit kognitivní schopnosti a zlepšuje rychlost zapamatování.

Aby se zde předešlo nějakým mýtům, tak Guarana nemá žádný vliv na vaše vlasy nebo pleť.

Aktivní látky Guarany

Jaké má aktivní látky guarana? Alkaloidy, adenin, guaranin (kefoin s vysokým obsahem koncetrace), esenciální mastné kyseliny, minerální soli, stopové prvky, vitamín A, vitamín E, vitamín B1, vitamín B3, pektrin a mnoho dalšího…

Kontraindikace

Užívání guarany bylo kontraindikováno:

– Těhotné a kojící ženy
– Děti
– Lidé kteří jsou citliví na kofein
– Lidé s kardiovaskulárním onemocněním
– Lidé se žaludečními vředy

Vedlejší účinky

Nadbytek guarany v těle může mít vedlejší účinky spojené s kofeinem: nespavost, zvracení a bušení srdce.

Dávkování

Vhodná dávka guarany závisí na několika faktorech jako je věk, zdravotní stav a několik dalších podmínek. Doporučujeme se proto poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Musíte také brát v potaz to, že pro každého může mít dávka jiné účinky.

1. Místo

BrainMax Pure Guarana

Na první místě se umístila guarana od BrainMaxu. Tato guarana oproti ostatním obsahuje o více jak 2-3xkrát kofeinu než ostatní produkty dostupné na trhu.

Jaké látky kromě kofeinu se nacházejí v guaraně? Například taniny, teofylin, alkaloidy, vitamín C, vitamín B nebo teobromin.

Gurana je velmi populární díky zdravotním výhodám na váš organismus. Pomůže například zlepšit energii, fyzickou a psychickou únavu, zlepší trávení a mnoho dalšího..

Složení guarany je 100% BIO a RAW. Balení obsahuje 100 g za 129 Kč

2. Místo

Yaguar – Energy Guarana

Guarana od výrobce Yaguar patří k nejlepším a nejkvalitnějším Yerba Mate doplňků stravy na trhu, která je vyrobena podle jihoamerické tradice. Pochází z cesmíny která byla vypěstovaná bez použití umělých hnojiv, pesticidů a neobsahuje žádné chemické přípravky.

Produkt je vhodný pro všechny kteří hledají kvalitní stimulující Yerba maté. Navíc je složení obohaceno o sušené ovoce ve formě mletého guaranového ovoce.

Balení obsahuje 500 mg Energy guarany za 179 Kč.

3. Místo

NATU – Guarana BIO Prášek

Na třetím místě máme Guaranu v prášku, od velmi známého výrobce NATU. Prášek byliny guarany se zde vyrábí z rostliny paulinie opojné. Díky jejímu složení dodá prášek guarany energii, povzbudí vaše tělo a pomůže  vaší mysli.

Tento produkt pochází z Brazílie a obsahuje 80g guarany za 205 Kč. Výrobce doporučuje prášek mixovat do nápoje nebo například do smoothie.

4. Místo

NUTRISSLIM GUARANA POWDER BIO

Guarana od Slovinské firmy nabízí vysokým obsah kofeinu v jedné dávce. Tato bylina pochází z Amazonie a z jejich semen se připravuje tento prášek.

Na rozdíl od kafé má guarana mnohem lepší účinek a obsahuje více kofeinu. Výrobce doporučuje dávkování 1/3 čajové lžičky. 

Tato bylina je vhodná především pro aktivní sportovce, ale i pro ty kteří potřebují povzbudit své tělo během náročného dne.

5. Místo

Verde Mate Energia Guarana

Na krásném pátém místě se umístil “vzorek” Yerba maté, který je skvělý pro ty kteří nechtějí kupovat veliké balení guarany na slepo a vystačí si s jednorázovým vzorkem.

Tento vzorek je výjimečným tím, že je ochucen o květy měsíčku a bobulemi goji. Tato bylina dokáže pomoci povzbudit vaše tělo, podpoří trávení, zlepšuje obranyschopnost a má vliv na vaší hladinu cholesterolu v krvi. Pokud nevíte jak připravit Yerbu Maté, navštivte stránky výrobce.

6. Místo

Swanson Guarana 500 mg

Firma Swanson patří k největší maloobchodním prodejcem těch nejlepší vitamínových doplňků stravy v USA. Tento výrobce zde nabízí doplněk stravy Guaranu, která pomůže v boji proti únavě a také dokáže pomoci zvýšit energii. 

Jedna dávka Swanson Guarany obsahuje 500 mg prášku, který pochází ze semene guarany. Balení obsahuje 100 kapslí za 219 Kč.

Nejlepší guarana na trhu

Publikováno 18.1.2022

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.