HubnutíMagazín

Jak cvičit jógu doma? Cvičení a tipy pro začátečníky

Jóga je stále oblíbenější způsob, jak relaxovat a udělat něco dobrého pro své tělo i mysl. Proto jsou dnes jógová studia téměř v každém velkém městě a jsou plná. Někteří lidé však raději cvičí jógu sami doma. V našem článku se dozvíte, co byste měli zvážit pro bezpečné cvičení jógy sami doma, a které cviky můžete cvičit i sami v bezpečí domova?

Jak cvičit jógu doma?

Jak cvičit jógu doma?

Dnes můžete najít mnoho skvělý návody na cvičení jógy doma → ať už se jedná o knížky, videa nebo hlavně na Youtube, které pomáhají i začínajícím jogínům nastartovat cvičení.

Kdo už jogu zná, tak má výhodu v tom, že může cíleně cvičit požadovaný styl a rychleji najít ty správné návody a videa na internetu. 

Začátečníci jsou na druhou stranu často zahlceni širokou škálou jógových stylů a možností. V tom případě doporučuje začít s Youtube, a najít si některé kanály, které se zabývají cvičení jógy, abyste se pomalu seznámili se cvičením, stylem a také pochopili základní cviky s podrobnými instrukcemi. 

Samozřejmě doporučujeme navštívit v první řadě profesionální lekce jógy. 

Poté, co budete mít nastaveny pevné základy, nic nebrání tomu, abyste mohli začít bezpečně cvičit doma. 

Co je za potřebí pro cvičení jógy?

V první řadě je dobré vědět, že když chcete začít s jógou, tak k tomu nepotřebujete skoro žádné předpoklady.

S jógou můžete totiž začít kdykoliv a kdekoliv. Cvičení se dá totiž přizpůsobit jakémukoli věku, kondici a fyzickému omezení. 

Důležité je vědět, abyste znali problémy a svatbu vašeho těla a podle toho se přizpůsobili cvičení.

Pokud jste před trénováním jógy nedělali žádný jiný sport, neměli byste nutně hned začít s “těžkou” jógu, ale raději zvolit volnější druh cvičení. Některé styly jógy mohou být fyzicky náročné a mohli by mít negativní vliv nejen na vaše zdraví, ale také na vaší motivaci.

Pokud chcete cvičit jogu bez učitele, vyžaduje to vysokou míru osobní odpovědnosti a cílevědomost. 

Pokyny pro cvičení je třeba dobré okoukat nebo si je přečíst a pečlivě je dodržovat, aby bylo správné vyrovnání těla při každém cvičení. Nesprávné vyrovnání těla může způsobit fatální následky pro vaše tělo. 

K cvičení jógy nepotřebujete žádné extra drahé vybavení. Bohatě postačí pohodlné sportovní oblečení a podložka na cvičení.

Tipy pro bezpečné cvičení jógy doma

Přinášíme vám několik tipů, která vám pomůžou motivovat ke správnému cvičení jógy doma. Jaké to jsou?

Proč začít cvičit jógu?

Před každým cvičením mějte na paměti, proč chcete cvičit jógu právě dnes? Chcete se zbavit stresu a být aktivní? Potřebujete odpočinek a relaxovat? Existuje mnoho důvodů, proč začít cvičit jógu.

Čím jasněji můžete předem vyjádřit své požadavky, tím vyšší je pravděpodobnost dosažení požadovaného cíle. Je to také skvělý způsob, jak se motivovat k tomu, abyste podložku dali před sebe a alespoň na 15 minut se začít soustředit jen na sebe.

Začněte cvičit pravidelně

Abyste si zvykli cvičit jógu doma a opravdu u toho vydrželi, pomáhá začít pravidelně cvičit. 15 minut 5 x týdně je lepší než jen cvičit 90 minut jednou týdně. 

Pomáhá také cvičit každý den ve stejnou dobu. Můžete například cvičit vždy ráno hned když vstanete, abyste začali den hned s větší radostí a energií. Dobré je také začít cvičit vždy večer, aby se vám lépe usínalo. 

Kde chcete cvičit?

Najděte si ve svém bytě malý prostor, kde si můžete v klidu zacvičit jógu. Ideálně je to malá místnost nebo menší místo, kde můžete nechat karimatku a kde si také můžete vytvořit příjemnou atmosféru. 

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.