MagazínRecepty

Jak dlouho vařit párky?

Párky jsou jedním z nejpopulárnějších a nejuniverzálnějších pokrmů na celém světě, oblíbené pro svou jednoduchost přípravy a všestrannost. Ačkoliv se může zdát vaření párků jako snadný úkol, existuje několik klíčových kroků, které je třeba vzít v úvahu, aby byly párky dokonale šťavnaté a chutné. V tomto článku prozkoumáme různé metody vaření párků a poskytneme detailní rady, jak dlouho by měly být vařeny, aby bylo dosaženo optimálního výsledku.

Jak dlouho vařit párky
1

Jak vařit párky ve vroucí vodě?

Toto je nejběžnější způsob, jak vařit párky. Naplňte velký hrnec vroucí vodou a vložte párky. Vařte párky 10–12 minut, nebo dokud nebudou hotové.

2

Jak vařit párky v mikrovlnce?

Toto je rychlý a snadný způsob, jak vařit párky. Položte párky na talíř a vařte je v mikrovlnné troubě na vysokém výkonu 2–3 minuty, nebo dokud nebudou hotové.

3

Jak vařit párky na grilu?

Toto je skvělý způsob, jak párkům dodat kouřovou chuť. Gril rozpalte na střední teplotu. Vložte párky na gril a grilujte 5–7 minut, nebo dokud nebudou hotové.

4

Jak vařit párky na pánvi?

Toto je skvělý způsob, jak párkům dodat křupavou kůrku. Rozehřejte pánev na středním ohni. Přidejte do pánve trochu oleje a vložte párky. Opékejte párky 3–5 minut z každé strany, nebo dokud nebudou hotové.

Ať už párky vaříte jakýmkoli způsobem, je důležité je uvařit správně, aby byly chutné a bezpečné k jídlu. Pokud jsou párky vařené příliš dlouho, budou gumové a suché. Pokud jsou párky vařené příliš málo, mohou být nebezpečné k jídlu.

Jak poznat že jsou párky hotové?

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jsou párky hotové, je ochutnat je. Pokud jsou párky měkké a poddajné, jsou hotové. Pokud jsou párky ještě tvrdé, vařte je ještě minutu nebo dvě.

Doporučujeme servírovat s oblíbenou přílohou

Párky se dají podávat s různými přílohami, jako je bramborová kaše, brambory, zelenina, pečivo nebo rýže. Můžete je také použít do různých pokrmů, jako je párková polévka, párkový sendvič nebo párková smaženice.

Zdroje článku:

How to Cook Sausage: Everything You Need to Know [online]. [cit. 19. 01. 2024]. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-cook-sausage

How to cook sausages | BBC Good Food [online]. [cit. 19. 01. 2024]. Dostupné z: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-cook-sausages

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.