ČlánkyDalšíReceptyZdraví

Jak dlouho vařit párky?

5
(1)

Párky jsou oblíbenou součástí mnoha pokrmů, ale je důležité je uvařit správně, aby byly chutné a bezpečné k jídlu. Doba vaření párků se liší v závislosti na způsobu vaření a velikosti párků.

Jak dlouho vařit párky
1

Jak vařit párky ve vroucí vodě?

Toto je nejběžnější způsob, jak vařit párky. Naplňte velký hrnec vroucí vodou a vložte párky. Vařte párky 10–12 minut, nebo dokud nebudou hotové.

2

Jak vařit párky v mikrovlnce?

Toto je rychlý a snadný způsob, jak vařit párky. Položte párky na talíř a vařte je v mikrovlnné troubě na vysokém výkonu 2–3 minuty, nebo dokud nebudou hotové.

3

Jak vařit párky na grilu?

Toto je skvělý způsob, jak párkům dodat kouřovou chuť. Gril rozpalte na střední teplotu. Vložte párky na gril a grilujte 5–7 minut, nebo dokud nebudou hotové.

4

Jak vařit párky na pánvi?

Toto je skvělý způsob, jak párkům dodat křupavou kůrku. Rozehřejte pánev na středním ohni. Přidejte do pánve trochu oleje a vložte párky. Opékejte párky 3–5 minut z každé strany, nebo dokud nebudou hotové.

Ať už párky vaříte jakýmkoli způsobem, je důležité je uvařit správně, aby byly chutné a bezpečné k jídlu. Pokud jsou párky vařené příliš dlouho, budou gumové a suché. Pokud jsou párky vařené příliš málo, mohou být nebezpečné k jídlu.

Jak poznat že jsou párky hotové?

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda jsou párky hotové, je ochutnat je. Pokud jsou párky měkké a poddajné, jsou hotové. Pokud jsou párky ještě tvrdé, vařte je ještě minutu nebo dvě.

Doporučujeme servírovat s oblíbenou přílohou

Párky se dají podávat s různými přílohami, jako je bramborová kaše, brambory, zelenina, pečivo nebo rýže. Můžete je také použít do různých pokrmů, jako je párková polévka, párkový sendvič nebo párková smaženice

Jak se vám líbil článek?

Začněte hlasovat!

Hodnocení 5 / 5. Kolik lidí hlasovalo: 1

Tento příspěvek nemá zatím žádný hlas! Buďte první!