HubnutíMagazín

Jak rychle zhubnout? Máme pro vás 15 tipů!

Připravili jsme si pro váš 15 tipů na rychlé hubnutí. Jaký je nejsnadnější způsob? A na co si dát při hubnutí pozor? Čtěte dál..

3 způsoby na rychlé hubnutí

Keto dieta

Keto dieta jídlo

Keto dieta neboli nízkosacharidová dieta v poslední době patří k velkým hitům. Dieta je zaměřena na příjem velkého obsahu bílkovin a nízkým příjmem sacharidů. Můžete mrknout zde.

Slim pasta

Slimpasta logo

Slim pasta je výrobce nízkosacharidových jídel a příloh. Potraviny jsou vyrobeny převážně z plodiny Konjak, která vám pomůže zhubnout a snížit vaší váhu. Můžete mrknout zde.

Chia Shake

ChiaShake logo

Chia shake patří k dietním jídlům které jsou vytvořeny primárně ze super potravin. Jedná se o náhradu jídel na principu keto diety – proteinové diety. Můžete mrknou zde.

1. Nepijte ovocné šťávy a džusy

Ovocné šťávy a džusy nejsou zase tak zdravé, jak si většina lidí může myslet. Obsahují totiž velké množství cukru. 

Pokud vám můžeme doporučit pijte čerstvou ovocnou šťávu která neobsahuje mnoho cukru, aromat a umělých barviv. Nejlepší je pokud si můžete připravit vlastní ovocnou šťávu, nebo jen pít obyčejnou vodu a spíše ovoce konzumovat.

2. Pozor na pití kávy

Dalším pitím zde padne slovo o kávě. Pití kávy nemusí být tak špatné. Někteří lidé říkají že pití černé kávy před cvičením dokáže spálit více kalorií a zhubnete.

Neexistují však žádné vědecké důkazy který by tyto věci potvrdili, raději pijte hodně vody.

3. Jezte hodně zeleniny

Čím více “barevnější” talíř budete mít, tím pro vás lépe. Zelenina je tím nejlepším co můžete do vašeho jídelníčku zařadit. Například zeleninové saláty jsou plné živin, vitamínů a minerálu. Navíc zelenina neobsahuje žádné tuk a cukr.

4. Strava musí obsahovat všechny aspekty potravin

Vaše strava při dietě nebo hubnutí by měla mít všechny aspekty včetně uhlohydrátů. Ve skutečnosti by vaše strava měla obsahovat co nejméně sacharidů a navíc vysoký obsah bílkovin.

Samozřejmě že sacharidy jsou skvělým zdrojem energie. Avšak v mnoha dietách se sacharidy zakazují, to je na jednu stranu dobře i špatně. Příjem sacharidů by měl být ve vašem jídelníčků nízký ale v dostatečné míře.

5. Pokuste se jíst co nejvíce Vegetariánsky

Zkuste jíst více jako vegetarián! To je opravdu zdravější a lepší. Ale nepřehánějte to, ve vašem jídelníčku by mělo zůstat především maso.

Čím více ovoce a zeleniny můžete jíst, tím to pro vaše tělo bude lepší. Bílkoviny jsou však nepostradatelné pro vás a velmi důležité, proto se ujistěte že ve vašem “vegetariánském” jídelníčku vždy budou.

6. Omezte cukr

Snažte se omezit cukr na minimum co to jde. Pokud musíte však například mít ve vašem jídle či nápoji cukr, zkuste sáhnout po umělém sladidle. Ani však tyto věci nejsou pro vaše tělo zdravé a měli byste je omezi.

7. Poslouchejte své tělo

Pokud vám vaše tělo dá signály že už byste měli zpomalit, udělejte si přestávku. Pokud se s vaším tělem děje něco špatného nebo jste velmi unavení vaše tělo vám dá signály.

8. Jezte pravidelně

Nevynechávejte jídla. Měli byste jíst alespoň tři jídla denně, a nebo alespoň 5 jídel denně. Díky tomu budeme mít pravidelný příjem jídla a nebudete trpět hladem nebo přejídáním.

9. Dejte si pozor na to co jíte

Přemýšlejte a buďte inteligentní co jíte. Musíte přemýšlet nad tím co se ve vaše jídelníčku vyskytuje. Pište si co jíte a počítejte kalorie.

10. Pokud pijete alkohol, pijte suché víno

Pokud si chcete dopřát skleničku vína, sáhněte po suchém vínu. Suché víno je totiž mnohem lepší varianta než pít sladká vína, protože obsahují mnoho cukru. Suchá vína také obsahují cukr, ale většina cukru je zničena při zpracování a kvašení alkoholu. 

11. Pijte černý čaj

Pokud jste milovníkem čajů tak byste měli pít především černý čaj. Černý čaj ve skutečnosti má pozitivní zdravé účinky pro vaše tělo. 

Dalším druhem čaje který můžete pít je zelený čaj. Zelený čaj se používá jako lék už po tisíce let. Pomáhá totiž trávicímu systému a pomůže zmírnit plný žaludek a snižuje riziko rakoviny.

12. Přestaňte kouřit

Kouření nepřispívá k vaší hmotnosti, ale vede k neustálému problému se stravováním a zvyšuje závislost na nikotinu.

13. Počítejte kalorie

Počítání kalorií je velmi dobrý nápad pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pokud kupujete balené potraviny, tak obsah kalorií najdete na obalu. Takže budete vědět co jíte, a nemusíte se bát že nebudete vědět co vše konzumujete.

14. Zkuste cvičit jógu

Měli byste vyzkoušet zahrnout do svého cvičebního programu také jógu. Jóga je totiž skvělý způsob jak zhubnout a redukovat úroveň vašeho stresu. Jóga vám zlepší vaše tělo i den!

15. Vyzkoušejte Keto dietu

Proč nezkusit keto dietu? Mnozí z vás jí neznají, ale posledních pár let tato nízkosacharidová dieta se stala velmi populární. Jedná se o jídla které obsahují velké množství bílkovin a naopak obsahují minimum sacharidů.

Kontrolujte příjem kalorií

Lidé nevěnují velkou pozornost počtům kalorií které konzumují. Realita je taková, že pokud sníte více kalorií než vaše tělo dokáže spotřebovat tak přiberete na váze.

Pokud vyzkoušíte aplikaci na počítání kalorií, nebo obyčejný blok s tužkou kde si všude píšete příjem kalorií, tak byste mohli vaše kalorie držet pod kontrolou a mít nad nimi přehled.

Měli byste se přesvědčit že váš příjem kalorií není až moc nízký, zvláště pokud často sportujete nebo pravidelně cvičíte. 

Dalším důležitým bodem je, že musíte kontrolovat příjem kalorií podle toho jaké má vaše tělo energetický výdej.

Bílkoviny jsou pro vás velmi důležité

Bílkoviny jsou nepostradatelné pro vaše tělo, protože se skládají z aminokyselin které vaše tělo používá vybudovat a opravovat vaše svaly, červené krvinky, enzymy a další tkáně.

Pokud cvičíte potřebujete více bílkovin, než jedinci kteří necvičí. Ten kdo si občas jde zacvičit by měl usilovat o 0,5 až 0.7 bílkovin na 1 kg vaší váhy. Sportovci by měli mít ještě větší příjem bílkovin.

Kontrolujte stravovací návyky.

Máte vůbec představu kolik vaše tělo potřebuje tuků, bílkovin a dalších minerálů a vitamínu za den? Nebo víte jestli konzumujete dostatek vlákniny, vápníků nebo sacharidů? Jeden z hlavních způsobů, jak se ve své stravě vyznat, je na chvilku jí sledovat.

Nemyslíme to tím že byste měli zapisovat každé sousto které sníte, po zbytek vašeho života. Doporučujeme však abyste si vzali tužku, papír a zapisovali vše co konzumujete.

Pokud chcete mít přehled o tom kolik kalorií, tuků, vlákniny, bílkovin a dalších živin je obsaženo v každém jídle, nainstalujte si aplikaci která vám bude počítat kalorie a nebo si kupte knížky které tyto údaje obsahují.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.