ČlánkyDalšíZdraví

Jak dlouho užívat jablečný ocet?

5
(2)

Jablečný ocet má celou řadu přínosů pro zdraví a je taky používán jako skvělá přísada k jídlu. Odjakživa se používá jako domácí lén a různé fyzické a duševní potíže nebo i ke zlepšení pokožky.

Obsahuje mnoho prospěšných živin, jako je vitamín C, draslík a kyselina jablečná, které mohou pomoci zlepšit celkové zdraví. Díky jeho lahodné chuti může být jablečný ocet pohodlným a chutným způsobem, jak získat výhody, které jablečný ocet přináší.

Pokud se chcete dozvědět víc o tom, jak užívat jablečný ocet, nebo jak může ovlivnit vaše zdraví, čtěte dál.

Jak užívat jablečný ocet?
1

Jablečný ocet a vliv na zdraví

Jablečný ocet patří k jedním z nejstarších produktů v léčitelství kvůli jeho účinkům na lidské zdraví se datují až do biblických dob.

Po celém světě se rozšířil díky pozitivnímu vlivu na zdraví a jeho účinkům. Přestože je vědecky prokázáno, že jablečný ocet má příznivé účinky na lidské zdraví, mnoho lidí stále váhá s jeho používáním.

Prvním způsobem, jak jablečný ocet může přispět k vašemu zdraví, je jeho schopnost zvyšovat hladinu kyseliny v žaludku, jelikož pomáhá při trávení potravin.

Pokud je vaše tělo nedostatečně kyselé, může to vést k problémům s trávením. Jablečný ocet se může užívat dvakrát denně, abyste dokázali zvýšit hladinu kyselosti.

Dalším způsobem, jak jablečný ocet může pomoci vašemu zdraví, je jeho schopnost pomoci při léčbě alergií a zánětů. Jablečný ocet je bohatý na kyselinu jablečnou, která může přispět k uvolnění alergických reakcí.

Také obsahuje vitamíny a minerály, které mohou pomoci obnovit rovnováhu pH ve vašem těle a zmírnit symptomy zánětu.

Pomáhá bojovat proti bakteriím a virům, protože jablečný ocet má antimikrobiální vlastnosti a může být použit k boji proti různým bakteriálním infekcím. Také se prokázalo, že může být účinný při léčbě mnoha respirační infekcích, včetně chřipky a nachlazení.

Jablečný ocet BrainMax

Naše doporučení…

Hledáte kvalitní Jablečný ocet?

Vyzkoušejte APPLE VINEGAR od BrainMax!

Jedná se o BIO kvalitní jablečný ocet, který je vyroben pouze kvašením vlastního jablečného vína.

2

Jak užívat jablečný ocet?

Jablečný ocet se dá používat několika způsoby. Můžete ocet přidávat do jídla, pít nebo i užívat ve formě doplňků stravy.

K používá pokrmů se používá jako skvělá přísada. Může se používat k dochucení omáček, dresingů, salátů nebo i marinád.

Ocet můžete také pít, ve zředěné teplé nebo studené vodě. Někteří lidé pijí jablečný ocet před jídlem, po jídle nebo i před spaním.

Dá se taky zakoupit ve formě doplňků stravy (tabletky nebo pilulky). Před užíváním doplňků stravy doporučujeme vše prodiskutovat se svým ošetřujícím lékařem.

3

Pomáhá jablečný ocet s hubnutím?

Jablečný ocet je často vychvalovaný za své zdravotní přínosy, a to včetně hubnut. Může být užitečným pomocníkem při snižování váhy. Jak může pomoci jablečný ocet při hubnutí?

Díky svým pozitivním účinkům na zdraví má také několik dalších výhod. Mezi takové patří například pozitivní vliv na hubnutí.

Proč ale jablečný ocet pomáhá hubnout? Protože má nízký glykemický index! To znamená, že pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, a díky tomu se snižuje chuť k jídlu.

Pomáhá při trávení, což může být užitečné pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

Jak ale použít jablečný ocet při hubnutí? Nejpoužívanějším způsobem je vypít jablečný ocet před jídlem. To může pomoci snížit přejídání a pomůže vám snížit kalorický příjem.

TIP na čtení:

Důvěryhodné zdroje:

[1] Apple Cider Vinegar: Benefits, Uses, Risks, and Dosage

[2] 6 Health Benefits of Apple Cider Vinegar, Backed by Science

[3] Top 5 benefits of apple cider vinegar – BBC Good Food

[4] 4 Science-Backed Benefits Of Apple Cider Vinegar – Forbes

Jak se vám líbil článek?

Začněte hlasovat!

Hodnocení 5 / 5. Kolik lidí hlasovalo: 2

Tento příspěvek nemá zatím žádný hlas! Buďte první!

Leave a Response