HubnutíMagazín

Joga a její pozitivní účinky na vaše tělo

Možná z vás někteří nemají doposud žádné zkušenosti s jógou, jen jste možná o ní slyšeli od ostatních lidí. Také jste mohli zaslechnout o její pozitivních výhodách. I když možná ještě jste skeptický s cvičením jógy, v tomto článku vás zkusíme přesvědčit o její výhodě a proč začít cvičit jógu.

Věřte tomu nebo ne, ale najdete kolem sebe spousty lidí kteří cvičí jógu! I některé sportovní hvězdy na ní nedají dopustit. Jóga totiž dokáže pomoct se soustředěním, posílení těla, zbaví vás stresu, uklidní vaší mysl a posílí vaše svaly.

Někteří profesionální sportovci dokáží na jógu přísahat. Mezi takové hvězdy patří například: Sean Burke, LeBron James a mnoho dalších.. 

Nemusíte být žádným vrcholovým sportovcem abyste mohli začít cvičit jógu. Také k tomu nepotřebujete dokonalé tělo a absolvovat špičkové kurzy jógy. Ani nepotřebujete žádné speciální vybavení,, stačí vám jóga podložka a chuť učit se novým věcem.

Trénink jogy

Jaké má jóga pozitivní účinky ?

Napsali jsme pro vás spousty výhod pokud začnete cvičit jógu:

  • Naučíte se správné a dokonalé držení těla – Cvičení jogy vám pomůže zlepšit držení vašeho těla. Špatné držení těla vám může způsobit problémy s klouby a svaly v průběhu několika let. Několik jednoduchých cviku vám pomůže například správně vyvážit střed vašeho těla, držení páteře a dokáže také snížit napětí ostatních svalů.
  • Pomůže vám snížit tělesnou hmotnost – Studie dokázali že cvičení jogy vám dokáže pomoci zrychlit váš metabolismus a pomoci “přeměnit” tuky na svalovou hmotu.
  • Ochrání vaše klouby a chrupavky před opotřebením – Jóga dokáže při cvičení zahrnout plný rozsah pohybu vašeho těla který dokáže podpořit tkáně jenž potřebují zůstat zdravé a silné.
  • Ochrání vaší páteř – Některé pozice jógy vám dokážou posílit vaše svalstvo okolo páteře a tím zvýšit ochranu vašich kloubů. Pokud je vaše páteř správně “obalena” svaly, chrání vaše nervy a tím vám pomůže poskytnout lepší ochranu proti zranění.
  • Pomůže s chronickou migrénou – Několik studií ukázalo že důsledné a dlouhodobé cvičení jógy dokáže pomoci vyřešit a nebo omezit výskyt chronických migrén. Odborníci věří že různé polohy vám dokážou předcházet snížit duševní stres, díky tomu pak minimalizujete příznaky migrény.
  • Uvolňuje napětí – Bezvědomě budujeme napětí ve svalech který si možná ani neuvědomujeme. Typický příklad je například když přecházíme nebezpečnou silnici nebo při řízení hustého provozu pevně svíráme volant v rukách. Pokud tímto trpíte, může to vést k chronickému napětí ve svalech a ke svalové únavě. Jóga vám dokáže si “uvědomit”, které svaly to jsou a uvolní je.
  • Pomůže trávicímu systému v těle – Stres vám dokáže zhoršit zažívací problémy jako například vředy, průjem a zácpa. Tomů můžete předejít cvičením jógy. Mnoho začátečnických cviků dokáže povzbudit vaše trávení.
  • Oddálí známky stárnutí – Cvičení dokáže vaše tělo očistit od toxinu, které dokážou oddálit viditelné známky stárnutí.
  • Zlepšuje váš spánek – Relaxační cvičení jógy vám dokáže podpořit lepší noční spánek.

Zde jsme si zmínili několik pozitivních účinku při cvičení jógy které nejsou tak známe, ale mají pozitivní účinky.

Yoga trénink

Jaké existují formy jógy?

Na světe existuje několik forem jógy: Hatha, Vinyasa, Power, Ashtanga, Bikram a Lyengar.

Hatha patří k nejbezpečnější a nejsnadnější formě jógy. Kombinuje dechové techniky a základní pohyby cvičení. 

Vinyasa kombinuje více poz, které do sebe pomalu přecházejí. 

Power joga je intenzivní joga, která je určena k budování svalů.

Ashtanga je podobná Vinyasa józe v tom, že kombinuje více póz, které do sebe plynule přecházejí. Jediný rozdíl je v tom, že pózy zahrnují speciální dýchací techniky. 

Bikram je kolekce zhruba 26 póz jógy, navržené pro provádění ve velmi vysokých teplotách. 

A na konec lyengar jóga využívá předměty, jako je například židle, k zarovnání těla do správné polohy.

Pokud však patříte k lidem kteří praktikují jógu, pravděpodobně budete používat zavedené rutiny a úspěšně zavedete cvičení jógy do svého života.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.