MagazínRecenze

Nejlepší kratom – recenze a zkušenosti

Co to je Kratom? Jaké se správné dávkování a jak vybrat ten nejlepší na trhu?

TOP 1. místo

KRATOM World red kratom 200g

Přibližná cena: 1022 Kč

2. místo

Ráj Kratomu

Přibližná cena: 79 Kč

3. místo

Kratom BORNEO Green

Kratom v prášku z Bornea

Přibližná cena: od 55 Kč

Co to je kratom?

Kratom je bylinný extrakt (Mitragyna speciosa) – tropická rostlina, která pochází především z jihovýchodní Asie (Thajsko, Myanmaru, Malajsie, Filipíny a další jihovýchodní země v Asii). V zavilosti na oblastech kde se tato látka pěstuj, se můžete setkat s různými názvy jako například: ketum, biak biak, ithang nebo thom.

Kratom je tropický strom který je vysoký zhruba 4 až 16 m. Látky které obsahuje kratom, je nabízena především jako alternativní léčba proti bolesti. Nejčastěji se konzumuje jako rozemletý prášek, nebo jako čaj. 

Výzkumy dokázaly, že Kratom má opiové účinky. Používá se jako sedativum nebo stimulant. Dokáže pomoci od chronické bolesti a při zažívacích potížích.

Kratom má psychotropní účinky, proto je v mnoha zemích neprodejný. Nejčastěji se můžete setkat s listy Kratomu, které jsou žvýkány a nebo se vaří ve vodě v podobě čajů.

Pravidelné užívání Kratomu může způsobit závislost.

Tato bylina nebyla zatím vědecky do hloubky studována. 

Historie kratomu

Historie kratomu sahá až do tradičních lidových lécích, kde se používal v Asii především proti řadě onemocnění. Hlavně pro zmírnění návyků na opiáty a k odvykání závislosti. Zavilost této látky už je známa již řadu let, a kvůli tomu je v některých státech a zemích zakázána (Malajsie, Thajsko).

Kořeny této látky sahají až do roku 1835, kdy James Low zaznamenal užívání této látky v Malajsii jako náhražku za drogy.

Je výrazný díky tmavě zeleným listů rostliny, která dorůstá 4 až 16 m. 

V dnešní době je Kratom dostupný v prášku, kapslí a v tabletách.

Jaké má stimulační účinky?

Studie dokázaly, že i malá dávka dokáže vyvolat stimulační účinky. Takové účinky se mnohou projevit do 10 minut a trvat až 30 minut nebo 5 hodin.

Jaké účinky se projeví? Tato bylina má své dobré i stinné stránky. Na jednu stranu vám dokáže ulevit od bolesti protože funguje jako analgetikum, na straně druhé se u vás projeví psychotropní a euforický stav na principu opia.

Dalšími vedlejšími účinky může být snížení bolesti, potěšení, zbystří vaší mysl a dodá chuť k posilování. Ale především je Kratom využíván k léčbě závislosti na drogách a opiátech.

Bylina obsahuje “koktejl” psychoaktivních alkaloidů, které se zde přírodně vyskytují. Vědci doposud zatím identifikovali více jak 40 sloučenin.

Kratom také ovlivňuje vaší mysl a nervový systém.

Vedlejší účinky kratomu

Jaké jsou vedlejší účinky užívání Kratomu? Zácpa, sucho v ústech, třes, únava, rozvoz psychózy, ospalost, , srdeční problémy, nespavost, úzkost, zvracení, poškození jater, nechuť k jídlu a ztráta tělesné hmotnosti. 

Dejte si pozor na kombinaci s některými léky, protože mohou způsobit toxicitu v těle.

Před užitím Kratomu se poraďte se svým lékařem, protože může způsobit vážné zdravotní problémy.

Jak se kratom užívá?

Tradiční užívání Kratomu je v podobě čajových lístků pro přípravu čaje a nebo žvýkání jeho listů. Kratom ale můžeme také nalézt v několika formách: výtažcích, krému nebo tinkturách. V obchodě můžete Kratom koupit v kapslích, pilulkách, prášcích a nebo i v nápojích.

Proč lidé používají kratom?

Kratom se v jihovýchodní Asii užívá po staletí především pro to, že dokáže vyvolat účinky které jsou podobné opiátům a stimulantům. Pomáhá relaxovat a zvýší vaší energii. Na druhou stranu lidé používají Kratom kvůli zmírnění bolesti a k řešení úzkosti a deprese.

1. Místo

KRATOM World Red Kratom 200 g

Kratom od populární značky KRATOM World pochází ze západního Kalimantanu. Historie Kratomu pochází z jihovýchodní Asie, odkud se v dnešní době distribuuje do celého světa. Kratom se nedá jen tak sehnat na českém trhu, webový portál suplementy.cz nabízí celou řadu druhů Kratomu pouze od výrobce KRATOM World. Tento výrobce nabízí několik druhů kratomu: Red Wild Kratom, Red Bali Kratom, Red Borneo Kratom, Red Maeng Da Kratom a Red Bentuangie Kratom.

2. Místo

Ráj Kratomu

Ráj Kratomu je eshop, který se zabývá prodejem prémiového Kratomu, výhradně od vybraných farmářů z Asie. Tento obchod, patří do TOP 3 nejlepších e-shopů který se zabývá prodejem této byliny. V nabídce obchodu můžeme najít k prodeji až 5 druhů Kratomu: Kratom zelený, Kratom bílý, Kratom červený, Kratom hnědý a Kratom zlatý. Jaký je rozdíl mezi druhy Kratomu? Každá barva má jiné specifické chemické složení.

3. Místo

Kratom BORNEO Green

BORNEO Kratom můžete koupit na e-shopu herbal-store.cz, jedná se o Kratom Mitragyna Speciosa. Druhy Kratomu můžete koupit v různé gramáži. Nejmenší balíček 10g můžete koupit již od 55 Kč. Obchod kupuje Kratom od vybraných dodavatelů, kteří se specializují na dovoz Kratomu do ČR. V tomto e-shopu můžete také zakoupit CBD oleje, zdravou výživu, byliny na různé druhy onemocnění i zdravé přírodní nápoje.

4. Místo

KRATOM World Yellow BALI Kratom 25g

Na čtvrtém místě se umístil Kratom Yellow Bali, od výrobce KRATOM WOLRD. Tentokrát se jedná ale o Kratom, který je pěstovaný na Bali. Tento výrobek můžete najít v nabídce internetového obchodu suplementy.cz, který se zabývá prodejem Kratomu od populární značky KRATOM WORLD. V nabídce obchodu mimo jiné můžete také najít doplňky sportovní výživy všeho druhu. Ještě bych zde chtěl zmínit, že obchod se zabývá prodejem několika druhů , které můžete vyzkoušet i malé gramáži od 10g.

5. Místo

Kryptonit Kratom

Na předposledním místě se umístil obchod kryptonit-kratom.cz, který byl založen v roce 2019 pomocí dvou dobrých přátel. E-shop se zabývá především prodejem bylinek a bylinných extraktů. V nabídce obchodu můžete také najít až 5 druhů Kratomu. Web se velmi přehledný, a specializuje se na prodej bylinek, ale také především na prodej toho nejlepšího Kratomu který zle na trhu sehnat. Mezi nejprodávanější druhy patří Kratom – Stem ad Veins a Kratom Gold Bali (zlatý kratom). Ceny se pohybují od 75 Kč až po 4 tisíce korun.

6. Místo

Nejlepsikratom.cz

Webový portál Nejepsikratom.cz byl založen v roce 2020, především kvůli prodej Kratomu. Obchod klade velký důraz na kvalitu, původ a čerstvost Kratomu. Velkou výhodou je, že obchod nabízí desítky druhů Kratomu všeho druhu a gramáže. Výběr je zde opravdu pestrý, oproti ostatním e-shopům.

Chcete zhubnout? Vyzkoušejte Ketodietu!

Nejlepší kratom na trhu v roce 2022

Publikováno 27.7.2022

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Důvěryhodné zdroje:

[1] nida.nih.gov: Kartom | National Institute od Drug Abuse

[2] mayoclinic.org: Kratom: Unsafe and ineffestive

[3] webmd.com: Kratom – Uses, Side Effect, and More

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.