MagazínRecenze

Nejlepší acai – recenze, zkušenosti a účinky

Pojďme se podívat na všestrannou a velmi silnou superpotravinu zvanou Acai. Prozradíme vám jaké jsou výhody, účinky, vlastnosti s těmito bobulemi. A kde koupit ty nejlepší Acai? 

Nejlepší acai na trhu

TOP 1. místo

BIO Acai Powder

Nejvyšší bio kvalita! Obsahuje spoustu antioxidantů, minerálů a vitamínů. 

Přibližná cena: 325 Kč

2. místo

BIO Acai Iswari

Skvělá superpotravina v BIO kvalitě. Pochází z amazonské džungle a obsahuje kvalitní složení.

Přibližná cena: 339 Kč

3. místo

BrainMax Pure Acai BIO

Acai je vyráběn pomocí sušení lyofilizovaného ovoce. Má skvělou chuť a specifickou barvu.

Přibližná cena: 229 Kč

Nejlepší Acai na trhu

  • BIO Acai Powder
  • BIO Acai Iswari
  • BrainMax Pure Acai BIO
  • Now Acai Liquid Concentrate
  • Acai bery prášek BIO
  • ACAIA Prémiový BIO extra panenský olivový olej
What is Acai

Co je Acai?

Co je to Acai? Jsou to bobule pocházející z amazonských palem, které obsahují skvělé nutriční vlastnosti. 

Bobule Acai jsou bohaté na antokyany, vitamíny, minerály, antioxidanty a také snižují cholesterol. Pojďme se na tyto bobule podívat podrobněji…

Acai Berries jsou malé, modrofialové plody připomínající borůvky, které pocházejí z deštných pralesů Amazonky. Dříve je používali brazilští domorodci pro své mimořádné terapeutické schopnosti, a v dnešní době jsou považovány za superpotravinu, která je schopná dodat energii a vytrvalost.

Dříve nebyla až zas tak populární, ovšem v dnešní době je známá především díky svým nutričním složením a blahodárným účinkům.  Díky tomu se dnes nepoužívá jen jako základní potravina, ale jako skvělý doplněk stravy.

Obsahuje neuvěřitelnou koncetraci antioxidantů a to díky přítomnosti barviv → antokyanů a také přítomnosti vlákniny, minerálů, vitamínů! A to dělá právě z Acai to nejlepší!

Acai bobule v dnešní době také můžete najít jako součást různých receptů.

Na trhu můžete sehnat bobule v různých formách: sušené mrazem, v prášku, ve šťávách a doplňcích stravy.

Výhody Acai

Vlastnosti a účinky acai

Bobule acai je ovoce s velmi prospěšnými vlastnostmi pro lidské tělo a jsou vysoce ceněny jako přísada pro použití v různých receptech kvůli důležitým nutričním hodnotám, příspěvku energie, živin a mikroživin.

K čemu jsou bobule acai dobré? Těmto malým plodům se připisují především vlastnosti:

Nutriční výhody plodů Acai

Bobule Acai jsou známe jako potravina a doplněk stravy pro svoje zajímavé nutriční výhody → což z nich dělá extrémně výživné ovoce. Kromě toho, že bobule acai jsou bohaté na antokyany, obsahují také:

1. Místo

BIO Acai Powder GymBeam

Na první místě se umístil produkt BIO Acai Powder od velmi populární značky GymBeam. Tyto Acai bobule jsou skvělým zdrojem vitamínu C, fosforu, železa, draslíku, vápníku, hořčíku, omega 3,6 a 9 mastných kyselin. Zpracované Acai bobule pochází z amazonského pralesa v Jižní Americe. Díky složení, obsahuje nejvíce antioxidantů ze všech druhů ovoce na světě. A proto jsou tak velmi populární! Balení 100 g můžete zakoupit za cenu 325 Kč.

Výhody:

Nevýhody:

Dávkování:

Výrobce doporučuje dávkovat 2 čajové lžičky (5g) denně.

2. Místo

BIO Acai Iswari

BIO Acai obsahuje skvělé složení, které vám nabídne vysokou dávku antioxidantů, nenasycených mastných kyselin omega 3,6,9, vitamíny a minerály. Tento produkt je jedním z hlavním pokladů amazonské džungle, kde se palma dorůstá až výšky 25 metrů a roste především podél říčních toků řeky. Věděli jste že například Acai nabídne 6x více množství antioxidantů než granátové jablko? Balení BIO Acai od Iswari můžete zakoupit v balení o hmotnosti 70g za cenu 339 Kč.

Výhody:

Nevýhody:

3. Místo

BrainMax Pure Acai BIO prášek

Na třetím místě v našem žebříčku se umístil Acai BIO prášek od BrainMaxu. Tento produkt je vyráběn sušením čerstvých bobulí Acai, které jsou nabité vitamíny, minerály, vlákninou a antioxidanty. Věděli jste že Acai plody jsou bohaté na antokyany? Nevíte co jsou antokyany? Jedná se o antioxidanty, které dodávají acai specifickou fialovou barvu. Balení obsahuje 100g prášku za cenu 359 Kč.

Výhody:

Nevýhody:

4. Místo

NOW Acai Liquid Concentrate

Na čtvrtém míště se umístil Acai Luquid od známé a kvalitní značky NOW. Při výrobě tohoto produktu se používají lyofilizované bobule Acai Berries, aby se mohla lépe zachovat integrita přítomných živin v čerstvém Acai Liquidu. Věděli jste že bobule Acai (původem z Brazílie) patří k jedním z nejpozoruhodnějších a nejvýživnějších plodů na naší planetě? Tento koncentrát je nabitý antioxidanty, minerály, vitamíny, vlákninou a zdraví prospěšnými mononenasycenými a polynenasycenými mastnými kyselinami.

Výhody:

Nevýhody:

Dávkování:

Pře použitím Acai vám doporučujeme láhev protřepat. Doporučuje se dávkování 1 polévkové lžíce (15 ml) 2 až 3 krát deně.

5. Místo

Acai berry prášek BIO

Acai berry obsahuje 100% čistý BIO prášek s mrazem sušeného ovoce Acai. Toto ovoce pochází u Jižní Ameriky. Dříve Acai nebylo tak známe, v dnešní době patří k nejoblíbenějším ovocným plodům na světě. Plody této plamy rostou do výšky až 25 metrů, a dvakrát ročně plodí bobule.

Výhody:

Nevýhody:

Dávkování:

Jedna čajová lžička Acai prášku se rozmíchá ve vodě a poté vypijeme. Doporučuje se užívat tento prášek 3x denně.

6. Místo

ACAIA Premiový BIO Extra Panenský Olivový olej

Tento prémiový extra panenský olivový olej je vyroben ze vzácné prastaré odrůdy oliv KOLIVI a má BIO složení. Tyto olivy rostou v odlehlých horách na známém ostrově Lesbos. Je známý především díky své jemné chuti a vysokému obsahu antioxidantů. Olivy obsažené v tomto oleji jsou nejvyšší BIO kvality a sbírají se ručně. BIO extra panenský olivový olej ACAIA koupíte za 329 Kč.

Výhody:

Nevýhody:

Složení:

100% extra panenský olivový olej za studena lisovaný → není nijak tepelně zpracován.

 

Podporuje regeneraci svalů

Díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů a aminokyselin má plod Acai skvělé vlastnosti, které jsou prospěšné pro regeneraci a ochranu svalů. Acai je proto zvláště výhodný pro ty, kteří sportují, a ve skutečnosti je jedním z oblíbených pochoutek brazilských fotbalistů-

Studie na sportovcích ukázala, že pravidelný příjem koktejlů na bází Acai zvyšuje celkovou antioxidační kapacitu plazmy, na poškození svalů cvičením a zlepšuje profil lipidů v krvi. Tato studie dokazuje, jak je začlenění bobulí acai do běžné stravy důležitý díky obsahu polyfenolů a jejich vysoké antioxidační aktivitě důležitý pro podporu fyzické aktivity.

Historie a původ acai

Rostlina ze které se získávají plody acai je palma. Roste v Brazílii a také na severu Jižní Ameriky. Obvykle dosahuje 25 až 30 metrů.

Jeho plody jsou ve skutečnosti bobule acai, které jsou peckovitého kulatého tvaru s intenzivní tmavě fialovou barvou, které jsou podobné borůvkám nebo hroznům. Obsahují pecku, která tvoř asi 90% plodu a poměrně zrnitou dužinu.

Věděli jste, že například z acai plodů se získává zvláčňující olej s antioxidačními kosmetickými vlastnostmi, který se používá při výrobě pleťových produktů?

Acai bobule se staly díky svým nutričním hodnotám jako základ jídelníčku různých populací Amazonie. Na západě se staly bobule populární teprve nedávno a vzbudily velký zájem výzkumníků díky důležitému profilu živiny.

Jsou skutečným symbolem brazilské a amazonské kultury, protože palma acai nedokáže růst na jiných místech, protože je přísně podřízena klimatickým podmínkám. 

Sklizeň acai je koná mezi listopadem a prosincem, představuje okamžik oslav a také zásadní aktivitu pro ekonomiku země. 

Zpracování bobulí acai je také zásadní proces, který je důležitý pro zachování jejich vlastností a antioxidantů. 

Jak používat a konzumovat acai?

Bobule acai lze užívat v jogurtu společně s musli, nebo jinými ořechy a olejnatými semínky.

Dá s použít jako přísada do domácích dezertů, nebo bylinkových čajů i ve formě šťávy.

Kontraindikace

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace nebo vedlejší účinky pro příjem plodů acai.

Jako každé jiné ovoce je bohaté na vlákninu, takže při vysokých dávkách nebo zneužívání může dojít k nadýmání a průjmu.

U alergických lidí je možné, že se mohou objevit kožní reakce v důsledku citlivosti na fotochemii, které bobule obsahují. 

Na druhou stranu v případě těhotenství a kojení se jeho použití nedoporučuje kvůli nedostatku vědeckých studií na toto téma.

Doporučená dávka

Mnoho lidí se ptá, jaká je doporučená denní dávka bobulí acai? Jak jsme zde zmínili, konzumace tohoto ovoce nemá žádné zvláštní kontraindikace. To znamená, že ovoce lze jíst i ve velkém množství bez zvláštních negativních činků, s ohledem na obsah vlákniny a sacharidů. 

Obvykle pokud konzumujete prášek acai, je doporučená dávka 1-2 polévkových lžic denně, zvláště pokud si chcete užít vlastnosti spojené s bobulemi, protože nižší množství by nemohlo přinést zmíněné výhody nebo zaručit správnou nutriční dávku kterou požadujete.

Jakou má chuť Acai?

Bobule Acai mají velmi zvláštní chuť. Kyselou ale velmi příjemnou chuť, napůl cesty mezi bobulemi, hořkou čokoládou a borůvkami. 

Kolik stojí bobule Acai?

Ceny plodů Acai se mohou lišit, v závislosti na formě a stavu. Například pyré z čerstvých bobulí stojí okolo 500-700 Kč za 1 kg, zatímco acai v prášku v obchodě stojí okolo 250 Kč za 100 gramů.

Nejlepší Acai

Publikováno 22.08.2022

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.