Magazín

Nejlepší přírodní esenciální olej na trhu – recenze a srovnání

Jaké jsou nejlepší esenciální oleje? Hodí se esenciální olej do difuzéru? Jak se vyrábí esenciální olej? Na co je dobrý esenciální olej? A jaké má účinky? 

TOP 1. místo

Nobilis Tilia Esenciální oleje

Esenciální olej od firmy Nobilis Tilia má všestranné využití. Hodí se jako přísada do praní, relaxační koupele, masážních emulzí nebo do difuzéru.

Přibližná cena: 279 Kč

2. místo

Tierra Verde Esenciální oleje

Příjemná vůně esenciálního oleje od Tierra Verde vám pomůže zpříjemnit den a dodá vám energii! Jedná se o olej z citronové trávy který patří k nejsilnějším přírodním repelentům na trhu.

Přibližná cena: 129 Kč

Nejlepší značky esenciálních olejů

 • Nobilis Tilia

 • Tierra Verde

 • laSaponaria

Co je to esenciální olej?

Veškeré aromatické květiny nebo zelenina obsahuje extrakty z esencí. Esenciální oleje se také dají získat z aromatických stromů, aromatický rostlin, kořenů stonků, listů a květů. Můžete se s nimi setkat především v Aromaterapii, která často zahrnuje esenciální oleje, jenž vám nabídnou zdravotní výhody jako například: snížení stresu, úleva a nebo zlepšení krevního oběhu. 

Těmto olejů se také často říká vonné oleje nebo aroma oleje (použití v aromaterapii).

Při aromaterapii záleží na požadovaném účinku, poté se volí správná “vůně”.

Esenciální oleje jsou také skvělou účinnou přírodní léčbou, ale mělo by se s nimi zacházet s co největší opatrností.

Oleje působí především díky její vůni, díky tomu se také občas označují jako vonné oleje. Esenciální olej by měl být váš terapeutickým společníkem v každodenním životě.

Mezi nejznámější vůně olejů patří: 

Za mě určitě nejlepší volbou je esenciální olej s levandulí.

Aby bylo možné esenciální oleje použít v kosmetice nebo v jiných přípravcích tak se zpracovávají parní destilací části rostliny, květů a listů.

Esenciální olej

Na co se zaměřit při koupi oleje?

Pokud si chcete vybrat správnou olej, měli byste se podívat na lahvičku co obsahuje složení. Nemělo by zde chybět:

 • Hlavní biochemické složky rostliny
 • Odkud výtažek pochází (kůra, dřevo, rostlina atd.)
 • Záruka zda je olej opravdu 100% BIO
 • Původ oleje

Tyto hlavní body by měli splňovat vše při výběru oleje.

Výroba esenciálního oleje

Esenciální olej se dá vyrobit dvěma způsoby

 1. Pomocí parní destilace – proces destilace probíhá v destilačním přístroji. Rostliny se umístí na tác s dírkami umístěnými nad ohřátou vodou přivedenou k varu. Rostlina tak uvolní své aromatické esence, které se shromažďují v nádrži.
 2. Lisováním – jedná se o klasické lisování a nejednoduší způsob jak získat olej. 

Pokud si chcete vyrobit vlastní esenciální olej, doporučujeme vyrobit levandulový esenciální olej. Výroba je lehká, snadná a opravdu to zvládne každý kdo touží po výrobě domácího esenciální oleje.

Jak vyrobit esenciální olej?

K destilaci vlastního esenciálního oleje potřebujete destilační sadu. Ve většině případů se dá sehnat v několika obchodech s domácími potřeby a nebo elektronikou. Je také možné si vyrobit destilační přístroj své pomocí, ale to není zrovna lehké a jednoduché.

Pokud to řekneme ve stručnosti jak tento způsob funguje.. V nádrži smíchejte rostliny, které mají být použity. Poté se směs zahřeje aby se voda mohla přeměnit na páru. Poté se tato pára ochladí a kondenzuje, aby se stala kapalnou.

1. Místo

Nobilis Tilia

Příchutí má na výběr tato značka mnohem více, my jsme si zde shrnuli ty nejprodávanější. Pro přehled všech druhů esenciálních olejů klikněte zde: 

Nobilis Tilia (krásná lípa v překladu) jedině česká společnost, která se zabývá výrobou kvalitní přírodní kosmetiky více jak 20 let.  Firma klade důraz na původ poctivých surovin z ekologického zemědělství.  Skoro většina produktů je certifikována jako přírodní kosmetika. Pyšní se certifikáty CPK a COP BIO. Produkty s tímto certifikátem značí tu nejvyšší kvalitu na trhu.

Firma se nezabývá pouze prodejem esenciálních olejů, v jejich nabídce můžete také najít: bio éterické oleje, rostlinné oleje, parfémy, vzácné éterické oleje, květové vody, osvěžovače vzduchu, inhalační tyčinky, vonnou keramiku a difuzéry, podpora imunity, sprchové gely a přírodní mýdla, koupelové oleje, tělové peelingy a zábaly, intimní hygienu, péče o vlasy, tělové a masážní oleje a mnoho dalšího…

Jak se používá esenciální olej? Ve většině případů se nakape na dlaně rukou, a poté se masíruje do pokožky. Ale záleží také na volbě použití oleje. 

Při použití může být někdy vhodné začít ředit esenciální olej.

Pokud vám můžeme doporučit, vyberte si esenciální olej s levandulí. Je opravdu úžasný!

Výhody esenciálních olejů:

 • Certifikáty CPK a BIO CPK.
 • Žádné produkty nejsou testovány na zvířatech
 • Vhodné pro vegany
 • 100% přírodní a BIO kvalita.
 • Produkt je recyklovatelný a šetrný k životnímu prostředí.

Musíme zde pochválit přístup této firmy ke všem produktům které vyrábí. 

Všechny esenciální oleje jsou Českého původu.

Mezi nejprodávanější oleje patří: Éterické oleje, květinové vody, rostlinné oleje lisované za studena a namíchané masážní oleje. Pokud si přejete překvapit své blízké tímto dárkem, určitě v obchodě najdete také sadu těchto olejů které obsahují různé vůně.

Cena esenciálních olejů se pohybuje od 259 Kč

2. Místo

Tierra Verde

Příchutí na výběr firmy Tierra Verde nabízí mnohem více, pokud se chcete mrknout na další druhy esenciálních olejů stačí kliknout zde:

Tierra Verde je Česká firma, která vyrábí prostředky pod více než jednou značky. Další značky jsou například: Yellow&Blue, Catz&Dogz, Mama Natura, Gaia Cup, Casa Organica.

Výhody

 • Vyroben z mandlových ořechů v BIO kvalitě
 • Certifikát Ecogarantie, PEFC a GOTS
 • Vyrábí se z čistým a přírodních materiálů

Všechny produkty se vyrábí z čistých přírodních ingrediencí a udržitelných materiálů. Firma se snaží dát do výroby všech produktů lásku, radost a vášeň. 

Hlavní složkou/surovinou je výtažek z mandlových ořechů v té největší BIO kvalitě, které jsou poté doplněny minerálními nebo rostlinnými výtažky.

Tierra Verde je oceněná několika certifikáty jako například Ecogarantie, PEFC a GOTS.

Jaké další produkty firma vyrábí? prací prášky a gely, máchadlo a aviváž, praní pro nejmenší, odstraňovač skvrn, čištění pračky, čistící prostředky, kuchyň a koupelna, čištění WC, dezinfekce, osvěžovač vzduchu, BIO esenciální olej, ruční mytí nádobí, mytí v myčce, kuchyňské žínky, a mnoho dalších věci do domácnosti, péče o tělo a produkty pro děti.

V příštím článku si probereme éterické oleje a jejich účinky, především si rozebereme levandulový éterický olej který patří k těm nejlepším.

levandulový esenciální olej

Recenze článku:

4.5/5
Nejlepší přírodní esenciální oleje

Publikováno 6.9.2021

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.