MagazínRecenze

Nejlepší synephrine (synefrin): recenze, diskuze a zkušenosti

Synephrine (synefrin) je termogenní činidlo, které se získává z pomerančové kůry a může být užitečné především pro ty, kteří chtějí rychleji hubnout. Co je to synefrin? Kde koupit ten nejlepší synefrin? Jaké má účinky? Pojďme se podrobně podívat na tuto látku..

TOP 1. místo

Synephrine – GymBeam

Synephrine od GymBeamu je vysoce účinný spalovač tuku, který je novinkou na trhu.

Přibližná cena: 138 Kč

2. místo

Synet Synephrine 

Synephrine od extrifitu je účinný pomocník při spalování tuků a snáze pomáhá redukovat vaší váhu.

Přibližná cena: 282 Kč

3. místo

Synephrine Biotech USA

Kvalitní doplněk stravy se synephrine který obsahuje synefrin z extraktu pomerančovníku hořkého

Přibližná cena: 528 Kč

Nejlepší synephrine na trhu – recenze

 • Synephrine GymBeam
 • Synet Synephrine Extrifit
 • Synephrine Biotech USA
 • Synefrin Warrior
 • Syneslim Nutricius

Co je to synephrine (synefrin)?

Synefrin je látka, která je známá především jako pomocník při odbourávání tuků. Je nabízen a podáván jako především extrakt z hořkého pomeranče. Tento doplněk stravy na hubnutí se stal populární poté, co byl efedrin zakázán, protože synefrin má podobné účinky jako efedrin v mnoha ohledech (včetně chemické struktůry). 

Tato látka byla považováno za to, že má ekvivalentní nebo menší účinek než efedrin. Efedrin má například zvýšený účinek na kardiovaskulární systém, a proto je více stimulující než synefrin, ale zvýšeními vedlejšími účinky. Například synefrin naproti tomu působí především na tukovou tkáň.

Věděli jste, že mnoho doplňků stravy obsahuje synefrin v čisté formě nebo jako extrakt z hořkého pomeranče spolu s kofeinem, což je kombinace, která podle prohlášení Federálního institutu pro hodnocení rizik, může zvýšit srdeční frekvenci a krevní tlak?

Tato rostlinná složka má skvělou pověst jako spalovač tuků, avšak efekt ze začne dostavovat s dostatečnou fyzickou aktivitou. Bez žádné aktivity se nic nestane (hubnutí).

Jedná se o látku, která má podobný účinek jako efedrin, ale působí pouze na tukovou tkáň a má také méně vedlejších účinků. Neexistují však žádné vědecké studie na téma úbytek tuků u lidí prostřednictvím synefrinu, a proto se musíte opět spolehnout na doporučení sportovců nebo lékaře.

Očekávané účinky a přínosy synefrinu

Synefrin, je silný stimulant centrálního nervového systému, což může mít za následek zvýšení kardiovaskulárního systému, zvýšené srdeční frekvence, rozšíření zornic a mnoho dalšího…

Nicméně synefrin má termogenní vlastnosti, které zvyšují tělesnou teplotu s vlastnostmi, které nutí tělo vyžadovat větší množství kalorií v bazálním metabolismu, a také vlastnosti, které zvyšují tělesnou energii (kalorie).

Zejména aktivací beta-3 receptorů se ukázalo, že je to silné lipolytické činidlo, které přispívá k uvolňování zásobního tuku, takže má energetickou spotřebu organismu a také vyšší bazální metabolismus. 

Jaké jsou hlavní očekávané účinky synefrinu:

 • Zvýšený termický účinek
 • Zvýšené spalování tuků
 • Zlepšená rychlost metabolismu
 • Vysoká rychlost oxidace tuků

1. Místo

Synephrine – GymBeam

2. Místo

Synet Synephrine 10 – Extrifit

3. Místo

Synephrine – Biotech USA

4. Místo

Synefrin – Warrior

5. Místo

Syneslim – Nutricius

Na co si dát pozor, při užívání doplňků stravy se synefrinem?

Synefrin, stejně jako kofein, působí na kardiovaskulární systém. Obě látky se mohou ve svém účinku vzájemně posilovat. V kombinaci může kofein a synefrin vést k vysokému krevnému tlaku, nespavosti, zrychlení srdeční činnosti nebo dokonce k srdečnímu infarktu. Pokud jsou produkty se synefrinem a kofeinem inzerovány jako “přírodní”, nemusí to vždy znamenat, že mohou být klasifikovány jako bezpečné. 

Synefrin se nesmí přidávat do doplňků stravy izolovaně, ale může být dosažen například jako přírodní složka ve složce hořkého pomeranče. 

Vzhledem k tomu, že vysoké dávky nejsou klasifikovány jako bezpečné, nemělo by být obecně přijímáno více než 21 mg synefrinu denně prostřednictvím potravy, včetně potravinových doplňků stravy. To je zhruba množství, které byste mohli sníst s tradičními potravinami s vysokým obsahem synefrinu. Může tomu tak být například v případě, kdy z nich jíte hodně pomerančů, mandarinek nebo džemu a nebo pijete hodně šťávy z těchto plodů. Mnoho doplňků stravy však obsahuje výrazně vyšší dávky, a proto jsou úřady klasifikovány jako nebezpečné. 

Kromě toho, mohou doplňky stravy obsahovat nejen p-synefrin, ale také silnější m-synefrin.

Synefrin nebo efedrin – co je lepší?

Pochybnosti těchto dvou látek jsou běžné, pokud to ve skutečnosti neznamená stejný příjem té či oné látky, a to je právě to, co přivádí tolik lidí k nedorozumění v okamžiku volby a důsledku jejich užívání.

Efedrin je v současné době ve většině sportovních organizací zakázán kvůli vysokému neubezpečí, které může pro tělo představovat. 

Ačkoliv má synefrin blízké molekulární vzorce a činky, je také známo, že může mít za následek vyšší termogenní stupeň ve srovnání s efedrinem. Ale bez generování stejných stimulačních účinků v nadměrném množství, které mohou způsobit akutní a nevratné problémy v krátké době, jsou například příklady respiračních a srdečních onemocnění.

Synefrin se ukázal být účinnější, zvláště když je kombinován s více látkami. Příklad je kofein nebo doplňky stravy pro redukci podkožní tukové tkáně, která velmi narušuje definici svalů.

Ale ačkoliv synefrin není příliš stimulující jako efedrin, smíchání synefrinu s několika sloučeninami takové kategorie by měly být přesně sledováno a zvláště dávkováno, aby se vedlejší účinky nezdály větší ve vztahu k možným přínosům léku.

Dávkování

Synefrin se běžně vyskytuje v ergogenních doplňcích stravy s několika sloučeninami, které nejsou stimulanty, a ty mohou také přímo nebo nepřímo zvýšit redukci tělesného tuku.

Neexistuje žádné standartní stanovené dávky pro konzumaci synefrinu. Dávky pro aplikaci budou záviset na obsažené dávce daného doplňku stravy. Proto vždy doporučujeme se řídit doporučením od výrobce. 

Popřípadě doporučujeme se poradit se svým lékařem nebo výživovým poradcem.

Pokud je však účelem hubnutí, používají se dávky mezi 5 a 50 mg/den, ačkoliv existují studie, které používaly vyšší dávky než 80 mg/den, bez žádný vedlejších a škodlivých účinků.

Pomáhá synefrin při hubnutí?

Je důležité si pamatovat, že vedlejší účinky se vyskytují v závislosti na biologické individualitě daného jedince a také na jeho toleranci k určitým stimulantům a také k této látce.

Při předávkování nebo jednoduše při špatné snášenlivosti se hlavní vedlejší účinky synefrinu zahrnují:

 • Krvácení
 • Vazokonstrikci
 • Nadměrné zrychlení srdeční frekvence
 • Srdeční arytmie
 • Nadměrné zvýšení krevního tlaku
 • Žaludeční potíže
 • Zvýšená frekvence dýchání
 • Pocení
 • Bolesti hlavy
 • Silná bolest hlavy
 • A mnoho dalšího….

Proto je však důležité, vždy před konzumací se poradit se svým ošetřujícím lékařem. 

Jaké další složky jsou obsaženy v doplňcích stravy se synefrinem?

V přípravcích na hubnutí se synefrin obvykle podává ve vysokých dávkách a je nabízen v kombinaci s kofeinem. Kofein se často skrývá za názvy rostlinných extraktů, jako je guarana, káva, maté nebo extrakt ze zeleného čaje, a mohou být zde zahrnuty i jiné rostlinné extrakty. 

Extrakt z hořkého pomeranče může kromě synefrinu obsahovat i další biogenní animy jako je oktopamin nebo tyramin. 

Kombinované přípravky vyrobené ze synefrinu a kofeinu by měly nést upozornění, že mohou vést ke zvýšení krevního tlaku a tepové frekvence a že nejsou vhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem, nebo jinými kardiovaskulárními chorobami. V příbalovém letáku by také mělo být uvedeno, že je třeba vyhledat lékařskou pomoct.

Na závěr….

Studie mohou prokázat, že synefrin může urychlit metabolismus tuků. Látka synefrin je však užitečná pouze v případě, že jíte vyváženou a zdravou stravu a také hlavně pravidelně cvičíte! Kromě toho může synferin v kombinaci například s kofeinem také podpořit spalování tuků.

Nejčastější otázky

Jaké jsou nejčastější otázky a odpovědi o látce zvané synefrin?

Co znamená synefrin?

 

Nejlepší synephrine (synefrin) na trhu – recenze a zkušenosti

Publikováno 17.10.2022

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.