Magazín

Strava je základ v posilování

Mezi nejdůležitější složky pro budování svalů patří intenzivní trénink, skvělá genetika, doplňky stravy a přístup k posilování. Přesto ale nejdůležitější ze všech je STRAVA. = také nejvíce přehlížená. Můžete cvičit jak chcete, a co chcete a mít geny jako Cutler, ani nikdy nezískáte ani kg svalové tkáně, pokud nebudete konzumovat správné živiny.

základní potraviny ve stravě

Na fitness nebo kulturistické strvě není nic ohromujícícho. Jednoduše začnete konzumovat více kvalitního jídla, než vaše tělo spotřebuje za den. Pokud denně spálíte okolo 2500 tisíce kalorií, a vaše denní strava obsahuje sladkosti a brambůrky, pak sice máte dostatek kalorií za ten den. Ale kolik z těchto kalorií poputuje do svalové tkáně? Takřka nic. Většina se bude ukládat do tuků, zadku a kolem pasu. Proto je velmi důležité sáhnout po kvalitní a výživné stravě při budování svalů.

Základní skupiny potravin

Mléčné výrobky:

Tato skupina obsahuje vše od mléka přes sýr, jogurt až po smetanu. I když kousek zmrzliny se sem také hodí, kterou byste sice měli omezit na jednou týdně a v malých množstvích. Mléčné výrobky jsou velmi bohaté na živiny. Potraviny mléčných výrobků obsahují: vitamín A, vitamín D, riboflavin, vápník, fosfor, tuky a bílkoviny, vitamíny, minerály.  Mléčné výrobky také mohou mít vysoký obsah nežádoucích látek (cukr a nasycené tuky). 

Ovoce a zelenina

Tady není nic přepychového. Většina zeleniny se skládá z kořenů, stonků a listů rostliny. Ovoce je na druhou stranu “dužnatá” část rostliny, která obklopuje semena. Mnoho potravin zeleniny jako jsou rajčata, paprika a okurky, jsou ve skutečnosti ovoce. Jsou nabité vlákninou, vitamíny, minerály a dobrými zdravými sacharidy. Dobré je ovoce zahrnout do jídelníčku několikrát denně.

Protein

Tuto skupiny lze považovat za to nejdůležitější, protože obsahuje veškerý obsah bílkovin v potravinách jako maso, drůbež, ryby, fazole a ořechy. Kromě toho mají vysoký obsah bílkovin, železa a vitamínů B.

Obilí

Tato skupina obsahuje celozrnné obiloviny, pečivo, cereálie, mouku, těstoviny, kukuřičnou mouku, ovesné vločky a všechny produkty které obsahují obiloviny. Tato skupina má vysoký obsah živin, jako jsou vitamín B, železo, vláknina a komplexní sacharidy.

Oleje a tuky

Tato skupina obsahuje všechny jedlé živočišné a rostlinné oleje jako máslo, margarín a med. Jako skupina mléčných výrobků, tato skupina obsahuje všechno možné. Zatímco dobré tuky jsou životně důležité pro optimální zdraví, pokud je to možné a mžeme vám poradit, je dobré se vyhnou nasyceným tukům. Dokonce i ty dobré tuky mohou mít špatný vliv na vaší váhu.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.