MagazínZdraví

Zázvorový čaj: užitečný a všestranný přírodní lék

Zázvorový čaj je známý především jako přírodní lék, který se pije nejčastější v zimním období. Jeho příprava je snadná a rychlá. Pojďme se podívat k čemu je zázvorový čaj dobrý, jak ho připravit a k čemu se používá?

Zázvorový čaj je dobrým všelékem již od pradávna jako prevence proti chřipce a nachlazení. Pomáhá také zlepšovat trávení.

K čemu se zázvorový čaj používá?

Výhody zázvorového čaje je nespočet. Zejména představuje “všelék” na uvolnění dýchacích cest v případě nachlazení. Pomáhá podporovat trávení díky karminativním vlastnostem aktivních složek přítomných v zázvoru.

Umožňuje mu také působit jako analgetikum při bolestech hlavy a zubů. Podívejme se ale podrobně na všechny případy, kdy se tento čaj ukáže jako skvělý spojenec:

 • Pomáhá hubnout: zázvor je známý pro svou schopnost pročistit tělo a také vám pomůže shodit přebytečná kila.
 • Odvodňuje: pravidelnou konzumací bylinných čajů na bázi zázvoru máte možnost působit pro zadržování vody v důsledku stagnace přebytečných tekutin.
 • Bojuje proti celulitidě
 • Snižuje nafouknuté břicho
 • Protizánětlivé účinky
 • Na nachlazení: užívání bylinkového čaje ze zázvoru a citronu je užitečným přírodním prostředkem k prevenci nachlazení.
 • Pomáhá proti kašli: při suchém kašli se doporučuje přidat do tohoto čaje alespoň pár kapek medu.
 • Na bolest v krku: pokud trpíte na bolest krku nebo podrážděný krk, je dobré vypít zázvorový čaj protože pomáhá zmírnit tyto příznaky.
 • Na bolest zubů: protizánětlivý a analgetický účinek tohoto úžasného kořene dělá z bylinného čaje užitečný prostředek tak pro zmírnění bolesti zubů.
 • Na nevolnost: zázvor pomáhá při zvracení tím, že snižuje úlevu v žaludku.
 • Na zácpu: v případě zácpy se důrazně doporučuje zvýšit příjem tekutin. Kromě toho je zázvor indikován ke stimulaci střevní mikroflóry.
 • Na dráždivé tlusté střevo: pro ty, kteří trpí dráždivým tlustým střevem, může být velmi vhodné přidat trochu zázvoru do čaje.

Jak připravit zázvorový čaj?

Vyrobit zázvorový čaj není zas tak velká věda. Stačí mít k dispozici čerstvý zázvor z obchodu a rychlovarnou konvici. Po zahřátí vody přidejte před varem několik plátků zázvorového kořene. Nechce vodu vařit a poté jej vypněte. Po 10-15 minutách si můžete horký nápoj vychutnat nebo jej nechte znovu vychladnout.

V každém případě můžete přidat například citronovou šťávu nebo med podle vaší chuti.

Jak uchovávat zázvorový čaj?

Po přípravě tohoto bylinného čaje si jej můžete uchovat jako čerstvé pití po celý den. Čaj je vhodné vypít během jednoho dne, proto po zhruba jednom dni začíná ztrácet své vlastnosti a účinky.

Kdy pít zázvorový čaj?

Tento užitečný přírodní lék můžete pít kdykoliv během dne.

Bylinný čaj ze zázvoru a pomeranče

Zázvor a pomeranč jsou dvě přírodní ingredience bohaté na příznivé vlastnosti, zejména podporuje trávení.

Bylinný čaj ze zázvoru a bobkového listu

Je skutečný všelék na podporu trávení, zejména po těžkých a kalorických jídlech, je bylinný čaj na bázi zázvoru a bobkového listu skvělou volbou.

Bylinný čaj ze zázvoru a česneku

Kombinace zázvoru a česneku pomáhá velmi dobře posilovat váš imunitní systém, zlepšovat krevní oběh, zlepšovat trávení nebo bojovat v průjmem.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.