HubnutíMagazín

Proč jsem zkusil Keto dietu – Dopis od fanouška

Pro keto dietu jsem se rozhodl z důvodu, že už jsem měl plné zuby různých diet které ani nefungovali a byli to zbytečně vyhozené peníze.

Dříve jsem ani o keto dietě neměl tušení že existuje, protože BOOM kdy tato dieta se dostala do podvědomí všech koutů světa je pouze jen pár let zpátky.

Jak už všichni z vás tuší, vyzkoušel jsem opravdu mnoho diet. Vyzkoušel jsem i například syrovou veganskou stravu s vysokým obsahem sacharidů přitom více jak 80% kalorií pochází pouze z ovoce a zeleniny. Vyzkoušel jsem také Šťávové půsty, což znamená že konzumujete více jak týden pouze a jenom čerstvé vylisované šťávy.

Vyzkoušel jsem i extrémní diety, které moje denní jídlo omezilo až na pouhých 500 kalorií, ale tyto diety měli za následek pouze zdravotní problémy, proto nedoporučuji zacházet až do takových extrémů!

Žádná z těchto mnoha diet se neukázala jako zvláště úspěšná. Pokud nemáte žádné zkušenosti s dietou, poraďte se s odborníkem.

Samozřejmě jsem dokázal zhubnout s každou dietou kterou jsem vyzkoušel, ale mé tělo se cítilo velmi špatně a měl jsem i zdravotní problémy.

Postupem jsem strávil mnoho času přemýšlení o jídle které jsem konzumoval, co jsem snědl – nesnědl a pak jsem si vlastně uvědomil až do jakých extrému jsem zašel, a musel jsem si říct STOP.

Tento přístup k dietám a stravě byl více jak 5-7 let, a nebylo to nic moc dobrého. Moje trávení mi dávalo najevo že něco není v pořádku, a čím dál se to zhoršovalo s každou chybou kterou jsem ve stravě udělal. Začínal jsem být hladový, unavený a bylo mi špatně fyzicky i psychicky.

Mezi nejdůležitější začátky patří správně vypočítat spotřebu kalorií versus spálené kalorie, načasování jídel pro lepší spalování tuků, celkovou hodnotu dobrých/špatných potravin na základně informací a jak dlouho bych si mohl dovolit posilovat/běhat aby vše šlo podle plánu.

Musím vám říci, že všechno toto bylo vyčerpávající…

Pak jsem našel stravu syrovo-veganskou s vysokým obsahem sacharidů, ze začátku se to zdálo jako dobrá odpověď na všechny mé zdravotní i psychické problémy. Při této dietě nemusíte sledovat kalorie, ani si zapisovat co jste snědli. Dokud jsem jedl do sytosti, moje tělo získá správnou výživu. Ale u mě to vůbec takto nebylo, vůbec. Po čase jsem přibral téměř okamžitě, a to i přesto že jsem jedl pouze ovoce, zeleninu a luštěniny.

Při této dietě jsem měl pořád hlad, byl jsem podrážděný a objevili se i problémy s psychikou. Cítil jsem se vyčerpaný a nemocný, ale pokračoval jsem dál protože jsem si myslel že to je jenom chvilkové a že se to časem změní.

V první chvíli o Keto dietě jsem se dozvěděl přes internet. Ve skutečnosti jsem se o keto dietě dozvěděl na fitness fórum. Po přečtení mnoha článku a informací o ketonove dietě jsem skončil s veganskou stravou a byl jsem natěšený až tuto novou dietu vyzkouším!

Během pár dní jsem viděl mnoho fotografií před dietou a po dietě a všichni jenom zašli a vychvalovali si tuto dietu v komentářích. Po pár dnech mě bylo jasné že tuto dietu vyzkouším. A co se nestalo?

Výsledky jsem zaznamenal opravdu rychle, za první týden jsem ztratil více jak 6 kilo, a to vše bez zbytečného hladovění a změny v mém životě.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.