Hubnutí

Top 9: nejlepší výživové poradenství v Praze

Máte problém s nadváhou? Chtěli byste zhubnout a mít vysněnou postavu ale nevíte si rady? V tom případě je důležité navštívit výživového poradce! Jaké je nejlepší výživové poradenství v Praze? 

Zdravá strava je klíčem ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu. Pomáhá nám předcházet nemocem, zůstat fit, snižuje riziko chronických onemocnění a zvyšuje celkovou pohodu. To však musíte zajít za odborníkem jménem Výživový poradce!

Výživové poradenství Praha

TOP 1. místo

It’s my life

its my life logo

It’s my life je skvělé výživové poradenství, které vám pomůže hubnout s pomocí proteinové diety (keto diety). Můžete si domluvit konzultaci nebo objednat keto dietu rovnou domů.

2. místo

Nutriadapt

Nutriadapt logo

Nutriadapt je výživové poradenství, která vám nabídne jídelníček na míru, přesně podle vašich potřeb. Dieta je vhodná pro sportovce i pro lidi s cukrovkou.

3. místo

Mydiet

My diet Láďa Nosková

MyDiet nabízí nutriční terapii, recepty na míru a tu nejlepší aplikaci! Tato firma vznikla pod vedením Lady Noskové, která se zabývá hubnutí více než 20 let. 

Kdo je výživový poradce?

Výživový poradce je člověk, který pomáhá druhým budovat zdravé stravovací návyky ke zlepšení zdravého životního stylu a především pomáhá s hubnutím.

Poskytuje výživové poradenství, plánuje stravu a programy v oblasti výživy. Tato osoba je “vyškolená” k tomu aby ostatním učila a pomáhala ostatní tím že dosáhnou lepších výsledků díky vyvážené a zdravé stravě a tím předcházela nemocem jako je obezita.

Výživového poradce většinou lidé vyhledávají kvůli tomu, že chtějí zhubnout a nebo touží po vysněné postavě a nedaří se jim shodit přebytečná kila.

Proč jít za výživovým poradcem?

Zde vám uvedeme několik důvodů, proč jít za výživovým poradcem.

  1. Zlepšit zdraví
  2. Začít se lépe stravovat
  3. Hubnout
  4. Chcete přibrat nebo nabrat svalovou hmotu
  5. Chcete změnit stravovací návyky
  6. Problémy se stravováním
  7. Zdravotní problémy

Kde najdeme výživového poradce?

Výživového poradce ve většině případů můžete najít ve fitness nebo rehabilitačních ústavech, sportovních klubů a nebo i škol.

Výživový poradce se snaží díky cílenému poradenství podporovat zdraví a fyzickou kondici svých svěřenců. Zdravá strava a s ní spojený i zdravý životní styl může minimalizovat zranění, nemoci a zvýšit tím produktivitu svých svěřenců.

Pokud je výživový poradce ve fitness centrum, ve většině případů spolupracuje s kondičním trenérem. Především se stará o stravu daného sportovce a kondiční trenér se stará o fyzický výkon.

Dále je může najít například: pečovatelské domy, ministerstvo zdravotnictví, zdravotnické obory a sportovní organizace.

Výživový odborník musí splňovat příslušné kvalifikace a certifikáty, bez toho nemůže tuto práci vykonávat. 

Někteří by se chtěli stát výživovým poradcem, jak ale nato?….. Jak se stát výživovým poradcem? Není to zase tak těžké, musíte se přihlásit na akreditované studium.

Jaké jsou výhody výživového poradenství?

Aby se výživový poradce vyplatil, je třeba opustit od špatných stravovacích návyků a změny pomalu zavádět do každodenního života.

Místo špatného stravování budete jíst vysoce kvalitní potraviny který jsou nabité minerály, vitamíny a antioxidanty, tím dokážete zabránit dlouhodobým nemocem.

Výživové poradenství slouží k hubnutí, prevenci proti nemocem (podvýživa, kardiovaskulární onemocnění, nadváha, cukrovka a mnoho dalšího..). 

Začnete zdravě žít a budete hubnout!

1. Místo

It’s my life

It’s my life se řadí mezi jedničky na trhu při redukci hmotnosti a výživovém poradenství pomocí proteinové diety. Hubnutí pobíhá za pomocí expertů, odborníků na výživu a nebo zakoupením proteinových keto jídel. Portál It’s my life se nezabývá jenom výživovým poradenstvím, nabízí taky odborné jídelníčky na míru, analýza celého těla a prodeje zdravých produktů. Díky týmu odborníků se nemusíte bát i když trpíte na vážné zdravotní problémy, protože před vstupní prohlídkou ke každému člověku přistupují individuálně. Abych zde nezapomněl zmínit, dieta je vhodná pro všechny! Tím myslím i sportovce, alergiky, děti, lidé se zdravotními problémy i lidé kteří mají problém s intolerancí.

Jak tato It’s my life dieta funguje? Na principu keto diety! Díky omezení příjmu sacharidů a zvýšení příjmu kvalitních bílkovin vaše tělo dojde do metabolického procesu který se nazývá ketóza. Mezi nabízenými druhy keto jídel si můžete vybrat: dietní plány (podle velikosti), proteinová jídla (koktejly, kaše, polévky, hlavní jídla, palačinky, dezerty, tyčinky, ořechové krémy), nápoje, doplňky stravy, přílohy a sportovní výživu. Mimo jiné zde naleznete dietní plány (podle velikosti), zdravé a chutné recepty na hubnutí a poradnu ve které se dozvíte všechny otázky které máte na srdci. Pokud se rozhodnete pro tuto dietu, můžete navštívit jejich pobočku a přijít na konzultaci osobně, nebo si můžete zakoupit jejich jídla přes e-shop.

2. Místo

Nutriadapt

Nutriadapt je síť výživových poradenství která má po celé České republice více jak 60 poraden. Tato firma vznikla aby pomohla lidem zlepšit tělesnou hmotnost a jejich zdraví. Nutriční specialisté od Nutradapt jsou velmi kvalifikovaní odborníci kteří se o vás postarají. Mezi nabízené produkty které podporují hubnutí, můžete najít: sportovní doplňky (detoxikace, spalovače tuku a mnoho dalšího), potraviny, vitamíny a minerály a náhradu stravy.

Jak funguje Nutriadapt? Pokud se rozhodnete pro tuto dietu, první co musíte udělat je že vyplníte rezervační formulář kde se s vámi maximálně do 2 dnů spojí pracovník této firmy aby se domluvil na konzultaci zdarma. Poté budete absolvovat 45 minutovou konzultaci, kde vás změří a se vším seznámí a dozvíte se o vašem těle spousty nových věcí a dalších informací. Jako další bod si vše zkonzultujete se specialistou, který s vámi probere všechny důležité detaily a jaké jsou vaše cíle/ambice. A pak začnete hubnout. Za nás je to určitě 2jka ve výživovém poradenství v ČR.

3. Místo

Mydiet

MyDiet je výživové poradenství od zakladatelky MyDiet a Diet Plan Mgr. Lady Noskové, které se zabývá hubnutí více jak 20 let a je opravdu v tomto oboru zkušená. Naučí vás nejčastější chyby při hubnutí i principy toho nejdůležitějšího. MyDiet funguje na principu Aplikace, která vás začne sledovat a plánovat vám jídlo. Na základě vyplněných údajů, vám aplikace stanoví váš denní příjem živin a energie. Poté vám poradí s jídelníčkem a nasměruje tím správným směrem, pokud budete bezradní. Plán se dělí na 3 základní balíčky (free, selfie a Premium).

MyDiet nenabízí jenom Aplikaci která vám pomůže ztratit přebytečná kila. Můžete navštívit taky jejich e-shop který nabízí: kolagen, doplněk na imunitu, dietellu, protein shake (perník, vanilka, čokoláda, mix příchutí) granolu (různé příchutě),proteinové kaše ,a dárek pro všechny z rodiny. Pokud si chcete nechat připravit Lady jídelníček na míru tak cena se pohybuje od 3000 kč. V nabídce také můžete najít recepty na míru, vzdělávací lekce a statistiky.

4. Místo

NaturHouse

NaturHouse je síť více jak 90 specializovaných center na výživu i hubnutí. NaturHouse byl založen v roce 1992 ve Španělsku a do dnešní doby vybudovala po světě více jak 2262 center které se specializují na hubnutí a výživu a jsou ve 32 zemích světa. Za tuto dlouhou dobu pomohlo více jak 6 500 000 klientům a zaměstnává více jak 5000 nutričních specialistů.

V České republice se první specializované centrum na hubnutí a výživu otevřelo v říjnu roku 2008. Od té doby provozuje více jak 90 poboček po celé ČR, a určitě mají ambice další otevřít.

Pokud se rozhodnete pro NaturHouse, musíte si domluvit schůzku s poradcem která trvá kolem 30 minut kde vás poradce zváží, zjistí poměr vody a tuku ve vašem těle, zjisti další všechny nutné a důležité informace. Po této konzultaci vám pomohou sestavit jídelníček, doporučí vám produkty které jsou vhodné do vaší stravy zahrnout a poté se můžete těšit na vysněnou postavu!

5. Místo

Victus

Victus je další Česká firma která se zabývá výživovým poradenství už více jak 9 let. Jejich tým obsahuje špičkové pracoviště s profesionálním přístupem. Jejich hlavní princip spočívá v proteinové dietě. Tato dieta se dá také nazvat jako známá keto dieta, ketonová dieta, nízkosacharidová dieta, bílkovinná dieta a nebo ketogenní strava. Všechny tyto názvy znamenají totéž. Princip diety Victus je opravdu lehký, běžná jídla nahradíte speciálními proteinovými pokrmy, který obsahují nízkou energetickou hodnotu s omezeným obsahem cukrů a tuků. Díky tomu se vaše tělo dostane do stavu ketózy a vaše kila půjdou dolů. Fáze diety se dělí na 3 různé fáze.

Mezi produkty která Victus prodává můžete najít: palačinky, tyčinky, kaši, čokoládu, pudingy a jogurty, sušenky, dezerty, džemy a pomazánky, bonbony, omelety, těstoviny, polévky, uzeniny, chipsy, omáčky, hotová jídla, slaná jídla, proteinové smoothie, koktejly, horké nápoje, pivo, slané pečivo, sladké pečivo, bezlepkové potraviny, bezlaktózové potraviny, slaná jídla, sladká jídla, balíčky jídel, pečivo, sušenky, těstoviny a hotová jídla.

6. Místo

Fitbee

Fitbee je skvělým výživovým poradenstvím ve kterém můžete najít pouze a jedince zkušené vysokoškolské odborníky, které mají praxi i více jak 20 let z oblasti výživy a lékařských institutů. Odborným garantem a zakladatelem je RNDr. Pavel Suchánek, který pracoval jako vývojový a výzkumný pracovník IKEM. Mezi jejich nabízené poradenství patří: metabolice balance, vedení sportovců, diagnostika, psychologické poradenství, výživové poradenství, odborná spolupráce, vzdělávání a mnoho dalšího se teprve připravuje. Ceník služeb se dělí podle měst. Základní balíček startuje na 1300 Kč – jedná se o komplexní vstupní analýzu. Mezi další služby které si můžete zakoupit patří: opakované konzultace s analýzou InBody, rychlá analýza bez konzultace, konzultace, sestavení jídelníčku na míru na 7 dní, Online/telefonická podpora nad rámec programu, laktační poradenství a pod. Každou tuto službu si můžete zakoupit. Na závěr bych měl zmínit, že pobočky můžete najít v Liberci, Praze, Všenorech, Českých Budějovicích, Bakově nad Jizerou a v Hradci Králové.

7. Místo

Nutricentrum

Nutricentrum je přátelské a rodinné diskrétní centrum které nabízí služby v oblasti hubnutí, komplexního výživového poradenství, pohybu i relaxace. Služby které nabízí jsou především určeny ženám/dívkám, kde se vám snaží zajistit diskrétní soukromí při cvičení a jiných procedurách. Pokud si zvolíte výživové poradenství Nutricentrum vám nabídne pomoc pro všechny lidi jakéhokoliv věku, poradí vám s hubnutím a jídelníčkem a pomohou vás zbavit nadváhy a obezity. Pokud si objednáte konzultaci, změří vás přístrojem InBody 320 které vám změří všechny aspekty vašeho těla: (měření cév, přesné hodnoty tuků a svalů, bazální metabolismus a mnoho dalšího).

8. Místo

Výživový institut

Výživový institut byl založen za pomocí dvou kamarádek, které pracovali pro menší firmu v oblasti výživy a farmacie. Jejich cesty se na nějaký čas rozešly, ale po roce se zase dali “dohromady” a začali spolupracovat pro firmu, která vyrábí kojeneckou výživu a speciální potraviny. V roce 2017 se kamarádky rozhodli, že by chtěli nabízet komplexní výživové poradenství pro své klienty a založili Výživový institut.

Mezi nabízenými službami můžete najít: osobní konzultace, poradenství při hubnutí, poradenství ve sportovní výživě a poradenství ve výživě dětí. Dále se také můžete přihlásit na semináře, školení a přednášky. Ceník výživového poradenství začíná na 1800 Kč. Můžete si však také vybrat mezi produkty na jejich e-shopu kde nabízejí doplňky sportovní výživy, doplňky stravy, sušené maso a zdravé oleje.

9. Místo

Zdraví štíhlí

Zdraví a štíhlí je výživové poradenství pod vedením MUDr. Hany Mojžíškové – doktorky a výživové specialistky která vám pomůže pokud vám chybí motivace, chcete zlepšit kondici a nebo máte za sebou několikrát neúspěšné pokusy o hubnutí. Spolupráce začíná vstupní konzultací, kde si zodpovíte všechny důležité otázky a stanovíte si reálné cíle, které chcete dosáhnout. Poté proberete časovou osu a životosprávu a začnete s hubnutím! Mezi nabízené služby patří: Konzultace s Analýzou těla, Program na 3-4 měsíce, online konzultace a asistovaný nákup. Cena vstupní konzultace začíná na 1800 korunách.

Nejlepší výživové poradenství v Praze

Publikováno 26.12.2021

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.