DalšíHubnutíMagazín

Čím nahradit bílý jogurt? Máme pro vás 5 tipů!

Pokud vám doma dojde bílý jogurt, a nebo hledáte skvělou alternativu bílého jogurtu, tak existují i další potraviny, které můžete použít jako náhradu. V našem článku jsme pro vás dali dohromady několik nápadů, co můžete použít místo jogurtu při vaření nebo svačině. 

Čím nahradit bílý jogurt?

Jaké jsou nejlepší veganské náhražky bílého jogurtu?

Pokud se chcete vědomě vyhýbat jogurtům a místo toho používat zdravou veganskou alternativu, tak pro vás máme několik skvělých náhražek bílého jogurtu:

  • Veganský jogurt na bázi sóji: Mnoho náhradních produktů za jogurt je založeno na sóji, například veganský jogurt Alpro nebo od značky Allnature. 
  • Veganský jogurt na bázi kokosu: Veganský jogurt vyrobený z kokosového mléka není tak bez chuti jako čistý přírodní jogurt a má také více kalorií. Konzistence je však podobně krémová jako bílý jogurt. 
  • Veganský jogurt na mandlovém základě: Mandlový jogurt je relativně bez chuti a jeho konzistence připomíná tvaroh. Kalorie jsou podobné jako u obyčejného jogurtu. 
Smetana jako skvělá náhrada za bílý jogurt

Jak můžete nahradit bílý jogurt při vaření a pečení

I když při vaření nebo pečení nemáte doma jogurt, můžete použít tyto alternativy:

  • Podmáslí: V závislosti na receptu lze podmáslí použít jako alternativu k jogurtu při vaření a pečení.
  • Zakysaná smetana: Zakysaná smetana jsou podobné jogurtu a jsou zcela bez chuti. Smetanu klidně můžete vzít jako náhradu, i když musíte počítat s větším množstvím kalorií. 
  • Mléko: Mléko je snadno dostupné v mnoha chladničkách a lze jej použít jako alternativu k jogurtu. Mléko si také můžete zahustit jíškou. 

Co je jogurt?

Jogurt je jednou z nejoblíbenějších potravin, které můžete uchovávat v lednici. Ať už je to klasický bílý jogurt nebo ochucený jogurt, tak jogurt je skvělým zdrojem probiotik a živin, které mohou pomoci zlepšit zdraví střev a podpořit celkovou pohodu.

Je také vynikajícím zdrojem bílkovin, stejně jak vápníku a draslíku → tyto oba minerály jsou důležité pro zdraví kostí.

Pokud hledáte způsoby, jak začlenit více bílého jogurtu do svého jídelníčku, tak si přečtěte náš článek.

Bílý jogurt se liší od ostatních druhů jogurtů

Výhody bílého jogurtu jsou docela velké, protože se liší od ostatních jogurtů. 

Bílý jogurt je skvělým zdrojem vápníku, draslíku a bílkovin.

Probiotika obsažená v bílém jogurtu pomáhají při trávení tím, že podporují růst dobrých bakterií ve střevech.

Pomáhají také při vstřebávání živin z potravy, což zlepšuje celkové zdraví a pohodu.

Obsahuje kyselinu mléčnou (organická sloučenina), která pomáhá ničit škodlivé bakterie a viry během fermentace, čímž posiluje imunitu proti infekcím, jako je nachlazení nebo chřipka. 

Může také pomoci při alergiích, protože probiotika, která jsou přítomná v bílém jogurtu mají protizánětlivé vlastnosti, které snižují příznaky alergie, jako je kýchání nebo alergie na pyl. 

Bílý jogurt obsahuje draslík! Ten pomáhá regulovat hladinu krevního tlaku, protože napomáhá rovnováze lektrolytů → to znamená ,že vaše těo nebude odstávat příliš mnoho sodíku, což by mohlo později vést k problémům s vysokým krevním tlakem. Díky těmto vlastnostem je bílý jogurt lahodná svačina ještě atraktivnější, protože není dobrá nejen pro vaše zdraví, ale také skvělé chutná!

Chcete zhubnout? Vyzkoušejte Keto dietu

Jogurt má vysokou dávku bílkovin, draslíku a vápníku

I když to není úplná náhrada jídla, tak bílý jogurt je vynikajícím zdrojem vápníku, draslíku a bílkovin. 

Vápník je důležitý pro stavbu silných kostí a zubů. Bílkoviny jsou důležité pro růst a obnovu svalů, a v neposlední řadě je draslík důležitý pro zdraví srdce. 

Jogurt je skvělý v tom, že obsahuje probiotika → to jsou dobré bakterie které pomáhají zlepšit zdraví trávení tím, že rozkládají částice potravy, aby se mohly vstřebávat do vašeho krevního oběhu. 

Probiotika také pomáhají vyrovnávat hladiny kvasinek v těle, což může snížit riziko vzniku infekcí v těle. Přestože většině jogurtů obsahuje živé kultury (probiotické kultury), tak některé druhy jogurtů neobsahují vůbec žádné kultury. 

Na co všechno jsou dobrá probiotika?

  • Probiotika jsou dobrá pro vaše střeva
  • Mohou pomoci léčit vředy
  • Mohou pomoci při zažívacích problémech, jako je syndrom dráždivého tračníku nebo při Crohnově chorobě. 
  • Probiotika pomáhají při alergiích, ekzémech a astmatu, pokud se používají jako doplněk stravy nebo potraviny, které jsou bohaté na ovoce a zelenou zeleninu.

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.