Magazín

Základní živiny které potřebujeme každý den

Každý den potřebujeme stovky živin které nám pomohou aby jsme zůstali zdraví. Tyto živiny mohou být dodávány potravinami, které konzumuje každý den, nebo také mohou být dodávány v době Doplňků stravy.

Základní živiny pro naše tělo

Naše redakce si pro vás připravila tabulku základních živin, která se vám bude snažit nastínit představu o nutričních hodnotách živin, které musíme konzumovat každý den pokud si přejeme být zdraví a dopřát tělu to nejlepší.

Následující tabulka kterou máte v článku (viz níže) není v žádném případě komplexní a neukáže vám úplně všechny živiny které potřebujeme. Jedná se o ty nejzákladnější.

Mezi ty nejzákladnější živiny patří rostlinné živiny které jsou například: Beta karoten, lutein a flavonoidy atd.. jsou nejdůležitější pro naše zdraví.

Ačkoliv fytonutrienty jsou velmi důležité a přítomné v bohatých potravinách na nutriční hodnoty. Nedokážeme je získat z doplňků stravy, protože doposud jejich nejkvalitnější hodnota byla získaná z potravin. Nejsou také k dispozici v žádných “rychle” zpracovaných potravinách.

Následující tabulka obsahuje dobře “zkoumané” živiny, které jsou obsaženy v základních potravinách.

V tabulce si můžete všimnout poznámky DH ( nazvali jsme ji denní hodnotou/dávkou). Chceme však upozornit že denní hodnota která je zde zobrazena, nemusí být pro každého člověka stejná. Pokud by jste se zajímali pro přesnou denní dávku hodnot, museli by jste navštívit svého lékaře, nutričního specialistu nebo výživového poradce.

Hodnoty které zde uvádíme vám dají pouze “orientační” přehled o požadovaných dávkách, a chceme vám také ukázat jak potraviny bohaté na živiny vám dokážou poskytnout výborné hodnoty živin pro každý den.

Tabulka základních živin

[wptb id=3287]

Vysvětlení zkratky pro lepší orientaci:

mcg = mikro gram ( 1 mcg = 0,001 mg )

 

Zelenina a čerstvé ovoce

Patří mezi bohaté potraviny na živiny. Klíčem ke zdravému tělu a hubnutí je bohatost živin obsažené v potravinách které konzumujeme.

Bohužel většina z nás nekonzumují čerstvé potraviny, saláty a zeleninu každý den, i když by měla. Studie ukazuje že zhruba více jak 70% populace v České Republice má problém s konzumací potravin a zeleniny a tím ohrožují své zdraví a schopnost udržet zdravý životní styl. Avšak princip je jednoduchý.. Čím více ovoce, zeleniny a čerstvého ovoce budeme konzumovat, tím snáze získáme potřebné živiny z potravin, a tím dokážeme snadno shodit na váze, nebo změnit vlastní životní styl.

Můj postoj se vůči zelenině a ovoce opravdu změnil. A jsem zastánce toho, že čím “barevnější” jídelníček máte, tím lépe. Navíc na internetu i v knihkupectví dokážete najít stovky knížek receptů, tipů a triků jak všechno toto jídlo naservírovat jiným způsobem.

Pokud vaším cílem je zhubnout, nejzákladnějším a prvním krokem je konzumace “co nejvíce” zeleniny.

Pokud chcete zhubnout, zkuste se podívat na recenzi KetoMix, nabízejí skvělé proteinové jídlo.

Tipy na čtení:

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.