DalšíZdraví

Je chlorella vhodná pro děti?

Chlorella je sladkovodní řasa, která se těší velké oblibě jako doplněk stravy. Je bohatá na nutrienty, antioxidanty a další prospěšné látky. Mnoho rodičů se proto ptá, zda je chlorella vhodná i pro jejich ratolesti. V tomto článku si řekneme, jestli tomu tak je nebo naopak může vašemu dítěti uškodit.

Je chlorella vhodná pro děti?
 • Podpora imunity: Chlorella obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů, které posilují imunitní systém a pomáhají dětem bojovat proti infekcím.
 • Detoxikace: Chlorella má schopnost vázat a odstraňovat z těla toxiny, které mohou negativně ovlivňovat zdraví.
 • Zlepšení trávení: Chlorella podporuje trávení a pomáhá s problémy, jako je zácpa nebo průjem.
 • Zvýšení energie: Chlorella dodává organismu energii a vitalitu.
 • Podpora zdraví pokožky a vlasů: Chlorella je bohatá na vitamíny A a E, které jsou důležité pro zdraví pokožky a vlasů.

Chlorellu lze podávat dětem od 3 let věku. U menších dětí je vhodné poradit se s lékařem.

Dávkování chlorelly se liší podle věku a váhy dítěte. Obecně se doporučuje podávat 1-3 gramy chlorelly denně. Chlorellu lze užívat ve formě tablet, prášku nebo kapslí.

 1. Dětem s poruchou srážlivosti krve se chlorella nedoporučuje.
 2. Chlorella může u některých dětí způsobit trávicí potíže, jako je nadýmání nebo průjem. V takovém případě je vhodné snížit dávku.
 3. Před podáním chlorelly dětem se vždy poraďte s lékařem.

Chlorella může být pro děti prospěšným doplňkem stravy.

Posiluje imunitu, podporuje trávení a dodává organismu energii.

Je však důležité dodržovat doporučené dávkování a v případě potřeby se poradit s lékařem.

Chlorella

Na co je dobrá chlorella?

 1. Výživová hodnota: Chlorella je bohatým zdrojem bílkovin, vitaminů (včetně vitaminu B12, což je zvláště důležité pro vegetariány a vegany), minerálů a chlorofylu.
 2. Detoxikace: Má schopnost vázat a odstraňovat toxické kovy a jiné škodliviny z těla.
 3. Imunitní systém: Podporuje funkci imunitního systému díky své vysoké nutriční hodnotě a antioxidantům.
 4. Trávení a metabolismus: Může zlepšit trávení a podporovat zdraví střevní mikroflóry. Některé studie naznačují, že chlorella může také pomoci při regulaci krevního cukru a cholesterolu.

Kdo nesmí užívat chlorellu?

 1. Osoby s alergií nebo přecitlivělostí: Lidé, kteří jsou alergičtí na chlorellu nebo na jiné mořské řasy, by se měli této doplňku vyhnout.
 2. Osoby s autoimunitními onemocněními: Existují některé teorie, že chlorella by mohla teoreticky zesílit imunitní systém a mohla by tak potenciálně zhoršit symptomy autoimunitních onemocnění.
 3. Těhotné a kojící ženy: I když chlorella může být prospěšná, nedostatek konkrétních studií o jejím užívání během těhotenství a kojení znamená, že je lepší být opatrný a před začátkem jejího užívání se poradit s lékařem.

Jak často jíst chlorellu?

Doporučené množství chlorelly se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a individuálních potřebách. Obecně platí, že:

 1. Denní dávkování: Mnoho doporučení se pohybuje od 3 do 5 gramů denně, což je obvykle rozděleno do několika dávek před jídly.
 2. Postupné zvyšování dávky: Doporučuje se začít s menší dávkou a postupně ji zvyšovat, aby se tělo mohlo adaptovat a minimalizovala se možnost nežádoucích účinků, jako jsou zažívací potíže.
Nejkvalitnější chlorella

Zdroje článku:

Frontiers | The Nutritional Efficacy of Chlorella Supplementation Depends on the Individual Gut Environment: A Randomised Control Study [online]. [cit. 15. 03. 2024]. Dostupné z: https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2021.648073/full

303 See Other [online]. [cit. 15. 03. 2024]. Dostupné z: https://www.nature.com/articles/s41598-020-59945-w

Sepehri, A., Sarrafzadeh, M.-H., & Avateffazeli, M. (2020). Interaction between Chlorella vulgaris and nitrifying-enriched activated sludge in the treatment of wastewater with low C/N ratio. Journal of Cleaner Production, 247(119164), 119164. https://doi.org/10.1016/j.jclepro.2019.119164

El-Naggar, N. E.-A., Hussein, M. H., Shaaban-Dessuuki, S. A., & Dalal, S. R. (2020). Production, extraction and characterization of Chlorella vulgaris soluble polysaccharides and their applications in AgNPs biosynthesis and biostimulation of plant growth. Scientific Reports, 10(1), 3011. https://doi.org/10.1038/s41598-020-59945-w

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.