ČlánkyHubnutíVýživa

TOP 12: nejlepší probiotika na trhu

5
(1)

Jaká probiotika jsou nejlepší na trhu? Připravili jsme si pro vás recenzi a srovnání těch nejlepších probiotik!

TOP 1. místo

BrainMax Quercetin & Bromelain

BrainMax quercetin a Bromelain

Jedná se o univerzální olej pro všechny typy pokožky. Pokožku především hydratuje, redukuje tvorbu vrásek a hojí jizvy

Přibližná cena: 699 Kč

2. místo

Doctor’s Best Betaine HCl + Pepsin

Betaine HCI Pepsin Gentian Bitters

Jojobový olej navrací pevnost a rovnováhu vaší pokožky. Především pomáhá hojit vaší kůži. Dále také regeneruje vlasy.

Přibližná cena: 399 Kč

3. místo

Ecce Vita Probiomix

Probiomix Ecce Vita

Ricinový olej je výborný pomocníkem při péči o suchou pokožku. Podporuje hojení jizev a dokáže redukovat vrásky.

Přibližná cena: 849 Kč

Chuť
0%
Stravitelnost
0%
Složení
0%
Cena
0%
Celkové hodnocení
0%

Co jsou probiotika?

Probiotika jsou živé organismy, které při konzumaci mají pozitivní vliv na mikroorganismy v těle. Jednoduše řečeno, v těle máme špatné a dobré bakterie, probiotika jsou ty dobré bakterie které léčí.

Bakterie jsou ve velké míře vnímány v negativní světle. Probiotika se skládají z těch dobrých bakterií, které pomáhají udržovat naše tělo zdravé a v dobré kondici. Pomáhají totiž bojovat proti mikrobům jako jsou například: Plísně, viry, prvoci a bakterie.

Velké množství probiotik dokážeme získat z doplňků stravy, a nebo z potraviny jako například: jogurt, podmáslí kváskový chléb, tvaroh, kombucha nebo kysané zelí. 

Hlavním úkolem probiotik je udržovat zdravou rovnováhu ve vašem těle. Názorným příkladem je když jste nemocní, bakterie do vašeho těla pronikají více a jejich počet se zvyšuje. Díky doplněním těch „dobrých“ bakterií oproti špatný obnovují vaší rovnováhu v těle a díky tomu se budete cítit lépe.

Ještě bych zde měl zmínit jaký že se můžete setkat taky s označením laktobacily. Rozdíl mezi probiotiky a laktobacily není takřka žádný. Tak se také můžete setkat s názvem prebiotika, jedná se o nestravitelné složky, které známe pod jménem vláknina.

Probiotika pro děti?

Probiotika jsou prospěšná pro děti i dospělé jedince. Pokud je vaše dítě nemocné, a jeho léčení vyžaduje léčbu antibiotiky tak díky použití probiotik dokáže zkrátit příznaky nemoci. Probiotika se dají také použít při průjmu, plynatosti a ekzému u dětí. Doporučujeme se však poradit se svým doktorem před podáváním těch léků.

Kde probiotika pomáhají?

Nejprospěšnějším místem probiotik jsou samozřejmě střeva (především tlusté střevo). Dále se vyskytují:

 • Kůže
 • Plíce
 • Ústa
 • Střeva
 • Močové cesty

Jaké výhody přinášejí?

Asi 70 % imunitních buněk v těle se nachází ve střevním traktu. Z tohoto důvodu denně konzumované probiotické potraviny přispívají k posílení obranyschopnosti. 

Jsou také velmi užitečné při prevenci a léčbě průjmu (jak u dětí, tak u těch které jsou způsobeny antibiotickou léčbou). A pomáhají regulovat střevní průchod, takže příznivě působí při zácpě a zejména u starších osob.

Díky jejich schopnosti regenerovat střevní mikroflóru přispívá jejich každodenní užívání také ke zlepšení trávicího zdraví a posílení ochrany před střevními infekcemi.

Kromě toho má jeho pravidelný příjem podle některých studií pozitivní efekt mimo jiné při léčbě chronických a zánětlivých onemocnění střev, syndromu dráždivého tračníku a Crohnovy choroby.

Bylo prokázáno, že hrají příznivou roli při alergiích a potravinových intolerancích, zejména při intoleranci laktózy a vaginálních infekcích.

Podobně existují určité důkazy, že pokud jsou užívány jako součást zdravé a vyvážené stravy, pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Potraviny obsahující Probiotika

Mezi nejběžnější probiotické potraviny v naší stravě patří:

 • Fermentovaná mléka: jako například jogurt nebo kefír
 • Fermentovaná zelenina: jako například olivy a kysané zelí.

Kromě toho je na trhu mnoho potravin obohacených probiotiky. Mohou být také užívány v tabletách, kapslích a jiných farmaceutických přípravcích, které obsahují různé druhy bakterií.

Jaké je dávkování?

K dosažení blahodárných účinků, které probiotika nabízejí je nutné, aby jejich konzumace byla pravidelná a prodloužená. Nedá se mluvit o konkrétním množství, ale spíš o tom aby jídelníček obsahoval několik porcí probiotických potravin každý den.

Nyní lidem, kteří trpí nějakým typem střevní flory, ať už způsobenou střevní infekcí, nebo nějakou antibiotickou léčbou nebo stresem, by kromě dodržování diety obsahující probiotické potraviny mohlo být odporučeno užívat probiotický doplněk stravy. 

Víte že…

 1. Protože se jedná o živé mikroorganismy, musí být některé probiotické produkty uchovány v ledničce?
 2. Po tisíce let se probiotika používají při konzervačních technikách. Například bakterie v mléčných výrobcích se používají k fermentaci mnoha potravin. Fermentace je technika, jak prodloužit životnost potravin. A nepoužívá se jen ke kvašení mléka, ale také obilovin, ovoce, zeleniny a nebo ryb atd.. působením těchto bakterií se zabrání kontaminaci případných mikroorganismů, které je kazí.

1. Místo

BrainMax Quercetin & Bromelain

BrainMax quercetin a Bromelain

Orientační cena: 699 Kč

BraiMax Quercetin & Bromelain je směs kvalitních Probiotik která se vyskytuje ve slupkách bobulí, cibule, zelenině a rajčatech. 

Quercetin je rostlinný flavonoid který se nachází především v semenech, listů, zelenině, červené cibuli a v určitém druhu ovoce. Druhou složkou je Bromelain což je enzym pocházející z ananasu. V jedné dávce najdeme 800mg Quercetinu a 200mg Bromelainu.

Produkt obsahuje 100% přírodní BIO složení a je vhodný pro vegetariány a vegany.

BrainMax probiotika jsou k dostání ve forě kapslí. Doporučují se 2 kapsle denně 20 minut před jídlem.

2. Místo

Doctor Best Betaine HCI + Pepsin

Betaine HCI Pepsin Gentian Bitters

Orientační cena: 399 Kč

Dalším produktem v řadě je Doctor’s Best Betaine HCl + Pepsin & Gentian Bitters – jedná se o probiotika s pepsinem a hořcem které jsou skvělé pro normální trávení.

Tento produkt je především vhodný pro podporu normálního trávení. 

Složení obsahuje 3 hlavní složky: 

 • Betain HCI
 • Pepsin – enzym podporující trávení bílkovin
 • Hořec – bylina která se používá při optimalizaci zažívání.

Jaké má Hořec žlutý účinky? Bylina je známe více jak 2000 tisíce let, a její účinky pomohou především při problémech se zažíváním, podpoří chuť k jídlu, skvělý lék proti zánětům a infekcím, pomáhá zlepšit krevní oběh a mnoho dalšího.

Probiotika obsahují následující složky: Betain HCI 605 mg, Pepsin 25 mg a Hořec žlutý 20 mg. K dostání jsou ve formě kapslí.

3. Místo

Ecce Vita Probiomix

Probiomix Ecce Vita

Orientační cena: 849 Kč

Ecce vita Probiomix se umístil na třetím místě. Probiotika Ecca obsahují aktivní probiotické bakterie s FOS probiotiky a inulinem. V jedné kapsli najdete 10 kmenů které obsahují probiotické bakterie, s více jak 30 miliard živých kultur.

Probiotika jsou vhodné pro zažívání a podporu imunitního systému.

Balení je vhodné uchovávat v chladné místnosti při teplotě 5 stupňů.

Probiotika Ecce obsahují složky: Bifidobacterium  lactis, Lactobacillus plantarum, Bacillus subtilis, Bifidobacterium longum, Bacillus coagulans, Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus a Saccharomyces boulardii. V balení najdete 30 potahových kapslí.

4. Místo

Swanson Dr.Stephen Langer’s Ultimate 16 probiotických kmenů v komplexu s prebiotiky FOS

Ultimate 16 strain Probiotic with FOS Swanson

Orientační cena: 249 Kč

Swanson probiotikum patří k nejoblíbenějším na trhu které obsahuje až 16 jedinečných kmenů bakterií a probiotik FOS.

Skvělá volba při podpoře imunitního systému a tlustého střeva. Navíc díky složení je probiotikum obohaceno o fruktooligosacharidy. Jedna dávka obsahuje až 3,2 miliard CFU

Balení obsahuje 60 kapslí.

Probiotikum obsahuje složení: Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus brevis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus salivarius, Lactococcus lactis, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium infantis.

5. Místo

Reflex Nexgen® PRO Multivitamín + Digestive Enzymes, 120 kapslí

NEXGEN PRO Multivitamin Reflex

Orientační cena: 599 Kč

Reflex Nexgen jsou prémiová probiotika které obsahují All-in-one vitamíny, organicky vázané minerály, živé probiotické kultury, rostlinné extrakty, bioaktivní enzymy,  růrzé druhy vitamínů a až 38 bio aktivních složek ve vyváženém poměru!

Probiotikum Reflex nabízí tu největší čistotu, kvalitu a využitelnost.

Jaké má hlavní účinky Reflex Nexgen? 

 1. Podporuje trávení
 2. zlepšuje regeneraci
 3. Podporuje metabolismus
 4. Rychlejší rekonvalescence po zranění
 5. Lepší vstřebávání živin

Tento produkt patří k tomu nejlepšímu co pro své tělo můžete udělat.

Složení obsahuje dále také: vitamín A, vitamín D3, vitamín E, vitamín K2, vitamín C, vitamín B1, vitamín B2, niacin, vitamín B6, kyselina listová, vitamín B12, biotin, kyselina pantothenová, hořčík, zinek, měď, mangan, selen, chrom, l-cholin, kvercetin, a několik extraktů.

6. Místo

Swanson Epic Pro probiotika 25 kmenů, 30 mld CFU, 30 kapslí

Epic Pro 25-strain Probiotic Swanson

Orientační cena: 399 Kč

Epic Pro 25 strain je probiotikum které obsahuje až 25 probiotických vybraných kmenů a 7 druhů bifidobakterií. 

Probiotika podporují zdravé trávení, střeva a gastrointestinální trakt.

Složení swanson probiotik obsahuje: Lactobacillus acidophilus La-14, Bifidobacterium lactis Bl-04, Bifidobacterium lactis Bi-07, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei Lc-11, Lactobacillus paracasei Lpc-37, Lactobacillus plantarum Lp-115, Lactobacillus rhamnosus Lr-32, Lactobacillus salivarius, Lactococcus lactis, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus gasseri , Bifidobacterium infantis, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus fermentum, Bifidobacterium animalis, Lactobacillus fermentum Lf-33, Lactobacillus reuteri, Saccharomyces boulardii, Lactobacillus bulgaricus Lb-87, Lactobacillus brevis Lbr-35, Bifidobacterium bifidum Bb-06, Bifidobacterium breve Bb-03, Bifidobacterium longum a FOS.

7. Místo

NOW Probiotic-10, probiotika, 25 miliard CFU, 10 kmenů

Probiotic-10 25 bilion NOW

Orientační cena: 399 Kč

NOW Probiotic patří k velmi silným probiotikům které obsahují 10 kmenů bakterií a 25 miliard CFU v jedné dávce.

Jedná se o přírodní výrobek, který je vyroben z těch nejlepších surovin. Nenajdete zde žádnou sóju ani lepek!

Složení NOW Probiotic obsahuje: Značková směs 10 kmenů probiotických bakterií Probiotic-10, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lacotbacillus rhamnosus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium breve , Streptococcus thermophilus, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium longum.

8. Místo

Dr. Formulated Probiotics once daily Prenatal (probiotika pro těhotné, kojící)

Probiotika Dr.Formulated

Orientační cena: 649 Kč

Dr. Formulated Probiotics je skvělý a unikátní doplněk stravy který je vhodný pro podporu imunitního systému jak pro maminky, tak pro dítě. Vhodný je především i pro těhotné ženy, protože dokáže posílit zdraví a rozmanitost mikrobiomu.

Probiotikum obsahuje 16 kmenů a více jak 20 miliard CFU. ení obsahuje 30 kapslí.

Vhodný produkt pro těhotné a kojící ženy.

9. Místo

KIKI Health – Zeolite With Activated Charcoal (Zeolit s aktivním uhlím), 60g

Zeolite with activated charcol

Orientační cena: 389 Kč

KIKI Health je unikátní probiotikum založené na přirozeném minerálu vulkanického původu pocházející ze sopečné oblasti v Turecku.

Zeolit s aktivním uhlím se používá i po tisíce let jak k vnějšímu tak vnitřnímu použití. Při zpracování dochází že uhlí je vyrobeno z kokosových ořechů, které jsou čištěny párou kvůli odstraněním nečistot.

Produkt je vhodný proti nadýmání a správné zažívání.

10. Místo

Ecce Vita Gut Protect

Gut Protect with sustamine

Orientační cena: 1499 Kč

Ecce Vita Gut Protect je skvělé především pro správnou funkci střevního traktu. Dokáže ochránit buňky před oxidativním stresem a podporuje metabolismu bílkovin. 

Hlavní složkou je zde Sustamine® L-Alanyl-L-Glutamine. Dále obsahuje: 

Balení obsahuje 130g a doporučené dávkování je 1 vrchovatá lžička rozpuštěná ve sklenici vody.

11. Místo

Nordic Flora Probiotic Kids, Probiotika pro děti

Nejlepší probiotika na trhu pro děti

Orientační cena: 579 Kč

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

12. Místo

Swanson Lactobacillus Rhamnosus, 5 miliard CFU, 60 rostlinných kapslí

lactobacillus Rhamnosus with FOS od Swanson

Orientační cena: 259 Kč

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Jak se vám líbil článek?

Začněte hlasovat!

Hodnocení 5 / 5. Kolik lidí hlasovalo: 1

Tento příspěvek nemá zatím žádný hlas! Buďte první!

Leave a Response

Pin It on Pinterest

Share This