DalšíMagazínVýživaZdraví

Syndrom

Syndromy jsou komplexní zdravotní stavy, které představují výzvu pro lékařskou komunitu i pacienty.

V medicíně je syndrom definován jako soubor příznaků a znaků, které společně naznačují přítomnost konkrétního onemocnění nebo stavu.

Syndromy mohou být buď primární, kdy jsou samostatným onemocněním, nebo sekundární, kdy jsou důsledkem jiného zdravotního problému.

Co je to syndrom?

Syndromy často používají k diagnostice a klasifikaci různých onemocnění.

Jedná se o užitečný nástroj pro lékaře, který jim umožňuje rozpoznat určité vzorce příznaků a provést správnou diagnózu.

Syndromy často slouží jako vodítko pro další vyšetření a určování optimální léčby.

Příkladem může být Downův syndrom, který je způsoben přítomností třetí kopie chromozomu 21. Tento syndrom má charakteristické fyzické rysy a intelektuální postižení, což umožňuje lékařům snadnou identifikaci a poskytnutí specifické péče.

Jaké jsou další syndromy?

1) Kiss syndrom

Kiss syndrom je neurologický stav, který se obvykle vyskytuje u novorozenců a malých dětí. Jeho hlavní příznaky zahrnují obtíže s usínáním, poruchy spánku, překrvení obličeje, neklid, špatné sání, asymetrii obličeje a těla, problémy s rovnováhou a zácpu.

Pokud se chcete více dozvědět o Kiss syndromu,

připravili jste si pro vás odborný článek → https://fitnessmix.cz/kiss-syndrom/

2) Turnerův syndrom

Turnerův syndrom je vrozená genetická porucha, která postihuje pouze ženy. Je způsobena chybějící nebo částečně chybějící kopií chromosomu X. Ženy s Turnerovým syndromem mají pouze jeden chromosom X místo dvou. To může mít za následek řadu zdravotních problémů, včetně: nízkého vzrůstu, nedostatek estrogenu, poruchy sluchu a zraku a mnoho dalšího..

Pokud se chcete více dozvědět o Turnerovu syndromu, připravili jste si pro vás odborný článek → https://fitnessmix.cz/turneruv-syndrom/

3) Edwardsův syndrom


Edwardův syndrom, také známý jako trizomie 18, je vzácná genetická porucha způsobená přítomností třetí kopie chromozomu 18. Toto onemocnění postihuje jednoho z každých 5 000 až 10 000 nově narozených dětí.

Příznaky Edwardova syndromu jsou různorodé a mohou zahrnovat malformace obličeje, srdeční vady, mentální postižení, zpožděný růst a vývoj, a další komplikace. Léčba je zaměřena na správu zdravotních problémů a podporu v rámci multidisciplinárního týmu odborníků.

Pokud se chcete více dozvědět o Edwardsovu syndromu, připravili jste si pro vás odborný článek → https://fitnessmix.cz/edwardsuv-syndrom/

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.