MagazínZdraví

Na co je dobrá chlorella?

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která je považována za superpotravinu díky svému bohatému obsahu vitamínů, minerálů, aminokyselin, bílkovin a chlorofylu. Chlorella je vynikající doplněk stravy, který může přinést mnoho benefitů pro lidské zdraví. Je to přírodní zdroj živin, které podporují detoxikaci, imunitu, energii a kardiovaskulární zdraví. Jaké jsou její další výhody? Proč jí užívat?

na-co-je-dobra-chlorella

Chlorella má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus, mezi které se řadí například:

Chlorella pomáhá odvádět těžké kovy a toxiny z těla, což přispívá k lepšímu fungování jater, ledvin a kůže. 

Podporuje normální činnost střevního traktu a mikrobiální rovnováhu.

Chlorella obsahuje látky, které stimulují produkci bílých krvinek a protilátek, které chrání tělo před infekcemi a záněty. 

Posiluje imunitní systém díky svému vysokému obsahu vitamínu C, betakarotenu, železa a zinku.

Je bohatým zdrojem bílkovin, které jsou nezbytné pro růst a obnovu buněk. Dodává tělu vitamíny skupiny B, které jsou zapojeny do metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin. 

Chlorella navíc obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje regeneraci tkání a zvyšuje vitalitu.

Chlorella pomáhá snižovat krevní tlak, hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, což snižuje riziko srdečních onemocnění a cévních mozkových příhod.

Obsahuje esenciální mastné kyseliny, které mají protizánětlivé a antikoagulační účinky .

Chlorella se prodává ve formě prášku, tablet nebo kapslí, které se dají snadno zařadit do každodenní stravy.

Doporučená denní dávka chlorelly se pohybuje mezi 2 a 10 gramy, v závislosti na individuálních potřebách a zdravotním stavu.

Imunita

Je vhodná pro dospělé i děti, vegetariány i vegany, těhotné a kojící ženy. Chlorella je obecně bezpečná a nemá žádné závažné vedlejší účinky, pokud se dodržuje doporučené dávkování.

Někteří lidé však mohou zažít mírné zažívací potíže, alergické reakce nebo zvýšenou citlivost na slunce. Proto je vhodné konzultovat užívání chlorelly s lékařem, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte nějaké léky .

Zdroje článku:

Chlorella: Is It Good For You? Pros and Cons, Nutrition, and More [online]. [cit. 01. 02. 2024]. Dostupné z: https://www.webmd.com/diet/chlorella-health-benefits

9 Impressive Health Benefits of Chlorella [online]. [cit. 01. 02. 2024]. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-chlorella

¨CHLORELLA: Overview, Uses, Side Effects, Precautions, Interactions, Dosing and Reviews [online]. [cit. 01. 02. 2024]. Dostupné z: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-907/chlorella

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.