MagazínRecenze

Nejlepší tablety na zvýšení testosteronu – recenze a zkušenosti

Co je to testosteron? Jaké jsou nejlepší doplňky stravy na zvýšení testosteronu? Co se stane když máte nedostatek testosteronu? Jak doplnit testosteron u muže?

Nejlepší testosteron

TOP 1. místo

BrainMax Testoboss

Obsahuje unikátní složení 7 bylin. Patří k nejlepším  a nejsilnějším na trhu.

 

Přibližná cena: 799 Kč

2. místo

PRIMULUS

PRIMULUS je Český produkt který slouží ke zvýšení testosteronu v těle. Obsahuje důležité vitamíny a minerály které jsou nezbytné pro vaše tělo.

Přibližná cena: 569 Kč

3. místo

AMAREX

Složení obsahuje 100% přírodní a extra silné složení na podporu erekce.


Přibližná cena: 899 Kč

Co je to testosteron?

Testosteron je hormon, který je přirozeně produkován u můžu tak u žen, a můžeme ho najít také u zvířat. Testosteron u mužů se především produkuje z varlat, a už žen je produkován vaječníky v mnohem menším množství než u mužů. Produkce testosteronu v našem těle se nejvíce začíná zvyšovat v pubertě, a postupem času s přibývajícím věkem začíná klesat. 

Testosteron hraje především několik důležitých rolí například při tvorbě spermií, sexuální touhy a vývoji varlat. Ovlivňuje také sílu a růst kostí, může mít vliv na váš hlas a také má vliv na růst ochlupení.

Pokud muž trpí na nedostatek testosteronu, může to mít za následek neplodnost. Protože tento mužský hormon napomáhá při vývoji spermií.

Hladina testosteronu může mít také za následek vliv na vaší náladu.

Hladinu testosteronu v těle řídí váš mozek a hypofýza. Jakmile se hormon vytvoří, začne se pohybovat krví aby začal vykonávat všechny důležité funkce ve vaše těle.

Pokud si někteří myslí, že testosteron hraje důležitou roli pouze u mužů, tak jste na omylu. Testosteron u žen je tvořen ve vaječníku a nadledvinách. Proto tyto hormony mohou mít vliv na funkci vaječníků, pevné a zdravé kosti a sexuální chování u žen.

Hladina testosteronu v těle přirozeně klesá, jak vaše tělo stárne.

Abnormální hladinu testosteronu v těle mají především sportovci nebo kulturisti, kteří užívají anabolické steroidy a nebo podobné hormony/látky které vedou ke zvýšení svalové hmoty a zlepšení sportovního výkonu.

Proč je testosteron důležitý?

Co se stane když mám nízkou hladinu testosteronu v těle?

Pokud se stane, že muž trpí na nedostatek testosteronu už v mladém věku tak to může mít vliv na jeho vývin. Například pokud v pubertě mže dojít k nedostatku testosteronu u může, může to způsobit zpomalený růst a vývin. Může například trpět na nedostatečný vývin penisu, ochlupení a “hlubšího” hlasu. dále to má také špatný vliv na vytrvalost, sílu a růst svalů.

Pokud máte nedostatek testosteronu v těle mohou se u vás objevit tyto problémy: únava, náladovost, snížená chuť na sex, nízké sebevědomí, méně ochlupení na těle, slabší kosti, špatná tvorba svalové hmoty nebo i dokonce ztráta svalové hmoty, návaly horka, podrážděnost, zvýšené riziko zlomenin a přibírání na váze.

Pokud ženy trpí na nedostatek testosteronu, může to vést k onemocnění hypofýzy která má za následek onemocnění z nadledvinek. Nízká hladina testosteronu u žen může být způsobena odstraněním vaječníků.

Pokud se u vás objeví chronicky nízká hladina tohoto hormonu, můžete začít trpět na osteoporózu a v horším případě se vám mohou zmenšit varlata. 

Produkce testosteronu klesá s přibývajícím věkem. Většinou muži nad 30 až 45 let a dále, trpí na sníženou hladinu testosteronu v krvi.

Doplňky stravy také dokážou zvýšit testosteron u žen. Samozřejmě se také dá zvolit přírodní zvýšení testosteronu, pomocí bylin a stravy.

Jak doplnit testosteron u muže?

Pokud trpíte nedostatek testosteronu nebo tento mužský hormon potřebujete zvýšit, nejběžnějším a zároveň nejlepším způsobem kde sehnat testosteron je zakoupit  si doplněk stravy který je volně prodejný jak v obchodě tak ve zdravé výživě v podobě prášku nebo tabletách. V tomto článku jsme si pro vás připravil nejlepší doplňky stravy na zvýšení testosteronu.

Testosteron v injekci se nedá koupit v normálním obchodě, ale tuto léčbu vám může předepsat jenom lékař pokud trpíte některým vážnějším onemocněním které jsme si zde popsali v našem článku. “legálně a bez předpisu injekci testosteronu neseženete.

1. Místo

BrainMax Testoboss

BrainMax Testoboss je unikátní a jedinečné složení 7 bylin, který má účinky na plodnost, potenci a udržuje zdravé vaše pohlavní orgány. Tento produkt byl vytvořen především jako doplněk stravy pro muže. Tento produkt je osvědčený a vřele ho doporučujeme všem!

Složení 7 bylin vám pomůže zlepšit: vitalitu, plodnost, rovnováhu pohlavních orgánu ve vašem těle, vytrvalost, sexualitu a zdraví pohlavních orgánů.

Jaké byliny to jsou? Ashwagandha, Maca peruánská, Škornice, Tribulus terrestris, Tongkat ali, Muira puama a Catuaba.

Jedná se o přírodní produkt který je vhodný i pro vegany. Balení obsahuje 100 bio rostlinných kapslí za 799 Kč.

2. Místo

PRIMULUS

Na druhém místě se umístil PRIMULUS, který patří k nejlepším doplňkům stravy na zvýšení testosteronu. Tento doplněk stravy byl vytvořen především pro muže, a obsahuje ty nejdůležitější vitamíny v jedné dávce které podporují vitalitu, vášeň, regeneraci a hlavně pomůže udržet optimální hladinu testosteronu v mužském těle.

PRIMULUS byl navržen především pro muže, aby dokázal produkt dostat do těla všechny důležité vitamíny a minerály. To bylo opravdu velmi těžké ze začátku něco takového vymyslet ale poté firma přišla na trh s produktem jménem PRIMULUS.

V čem je tento produkt tak unikátní? Především ve složení! Obsahuje totiž látky: Zinek, vitamín D3, hořčík, vitamín B6, vitamín C, selen, pískavice řecké seno, kotvičník zemní a extrakt z černého pepře.

Tento produkt je vyroben v Česku a vlastní certifikát státním zdravotním ústavem v Praze.

Častokrát se označuje jako nejlepší tribulus na trhu.

Balení obsahuje testosteron tablety za cenu 569 Kč.

3. Místo

AMAREX

Amarex je 100% přírodní doplněk stravy na podporu erekce. Složení obsahuje to extra silné složení pouze z certifikovaných extraktů. Co vše za látky obsahuje? Kotviční zemní, maca, L-Arginin, L-Citrulin, Vitamín C, Muira puama a piperin. Obsahuje také velké množství aktivní složek, které pomáhá k prokrvení mužského pohlaví. Balení obsahuje 30 přírodních kapslí na podporu erekce.

4. Místo

NutriWorks Testo Booster

Na dalším místě se umístil Testo Booster od populární finské značky NutriWorks, která byla založena v roce 2009 v Helsinkách a postupem času se stala čím dál více populárnější ve svém oboru. Složení zde obsahuje všechny aktivní složky kde je zde základní složka kyselina D-asparagová která je obohacena o extrakt z avena sativa, vitamín B6, zinek, mace peruánské, vitamín D a zázvor.

Značka se snaží vyrábět to nejlepší a nejkvalitnější zboží z oblastní suplementace a sportovní výživy.cz

Balení obsahuje 120 kapslí za cenu 749 Kč.

5. Místo

Vemoherb Tribulus Terrestris 

Tribulus Terrestris je výrobek Bulharské firmy Vemoherb, která se řadí mezi specialisty na vývoj a produkci aktivních rostlinných extraktů které jsou určeny pro ty nejlepší vrcholové sportovce. Díky tomu vznikl tento produkt na podporu hladiny testosteronu. Obsahuje totiž více jak 60% steroidního saponinu, což je v dnešní době jeden z nejsilnějších dostupných extraktů na trhu.

Společnost VemoHerb vlastní speciální technologii, která nabídne tu nejlepší možnou extrakci Tribulusu na trhu. Balení obsahuje 90 kapslí za cenu 599 Kč. Výrobce také na svých stránkách uvádí podrobnější dávkování podle potřeby.

Tento doplněk stravy pomáhá ke zvýšení produkce testosteronu v těle.

6. Místo

HI TEC Nutrition Tribulus Terrestris

Rostlina Tribulus terrestris byla objevena již před 5000 tisíci lety ve starověké Číně a Indii, jako podpora hormonů u mužů i u žen. Tento produkt je specifický tím že obsahuje v jedné dávce až neuvěřitelných 1000 mg a obsahem více jak 80 % saponinů. Díky tomu se tento výrobek také řadí k nejsilnějšímu Tribulusu na trhu.

Složení obsahuje extrakt z Tribulusu (kotvičníku pozemního), extrakt z trpasličí palmy (Sal palmetto), Vitamín C, Citronan zinečnatý, Vitamín E, Vitamín A a stearát hořečnatý.

Kvalitní doplněk stravy na podporu testosteronu v těle nejen u mužů, ale také i u žen. Balení obsahuje 100 kapslí za cenu 461 Kč. Výrobce nabízí v tomto balení testosteron v tabletách.

7. Místo

Tribulus Terrestris 40% saponinů

A na posledním sedmém místě zde máme Tribulus terrestris, od firmy Natural Nutrion který extrakt z kotvičníku zemního a  obsahuje až 40 % saponinů v jedné dávce.

Tento prášek má velmi silnou a intenzivní chuť, proto jej doporučuje smíchat s džusem nebo iontovým nápojem.

Podporuje regeneraci, sexualitu a tělesný výkon. Balení obsahuje prášek o 100 gramech za cenu 115 Kč.

Jak zvýšit testosteron?

Jak zvýšit testosteron především u můžu? Způsobů na zvýšení testosteronu je mnoho.. Popíšeme si však zde některé, které jsou ověřené a zaručeně vám pomohou:

 1. Jezte více čerstvé zeleniny a ovoce
 2. Doplňte Omega 3 mastné kyseliny
 3. Získejte více testosteronu díky zinku
 4. Omezte alkohol
 5. Vitamín D je skvělým doplňkem na zvýšení testosteronu
 6. Jezte hodně sacharidů
 7. Vyhněte se vytrvalostním sportům
 8. Dopřejte si spánek
 9. Konzumujte potraviny, které jsou bohaté na selen

Jak snížit testosteron u žen?

Testosteron je hlavně považován za mužský pohlavní hormon. Ke správnému fungování jej však také potřebují ženy. Ženy také produkují testosteron, ale asi 10x méně než muži.

Hladiny tohoto hormonu mírně klesají mezi 20 – 40 rokem u žen. I když je hladina testosteronu u žen mnohem menší, účinky jsou ale stejné. Podobně jako u jiných hormonů je vrchol testosteronu u žen okolo 20. roku života a s přibývajícím věkem má tendenci klesat. Po 50 letech dochází ke snížení testosteronu u žen zhruba o 50 %.

Snížení testosteronu u žen se převážně snižuje pomocí léků a doplňků stravy. Avšak, správná dieta dokáže také snížit hladinu testosteronu u žen.

Mezi ověřené tipy na snížení hladiny testosteronu patří: konzumujte více lněného semínka, dodržujte nízko proteinovou dietu, vyhněte se sacharidům, začněte cvičit, přestaňte konzumovat alkohol a cigarety.

Testosteron u žen

Kromě estrogenu a progesteronu potřebuje ženské tělo také i testosteron (mužský pohlavní hormon), ale mnohem méně než muži.

Za normálních podmínek je jeho koncentrace u žen asi 10x menší než u mužů. Po 20 letech u žen je jeho hladinu asi o 5-7krát nižší až do věku menopauzy. Po menopauze je jeho koncentrace klesá o téměř 50 . Zvýšení hladiny testosteronu je také pozorováno v ovulačním období a také během těhotenství.  

U žen je testosteron produkován orgány:

 • Vaječníky
 • Nadledvinky
 • Játra

Nedostatek testosteronu u žen a příznaky

Jaké jsou příznaky nedostatku testosteronu u žen?

 • Podrážděnost
 • Bledá kůže
 • Frigidita
 • Snížení sexuální touhy
 • Ztráta barvi pleti
 • Celulitida
 • Únava
 • Svalová slabost

Nízká hladinu testosteronu

Testosteron má silný vliv na fyziologické a psychologické aspekty lidského těla.

Tento hormon je převážně produkován varlaty, a začíná se snižovat od 30 roku → to má za následek proces pomalého stárnutí. Existuje ale také několik způsobů, jak dokázat udržet hladinu testosteronu v těle na vysoké úrovni.

Nízká hladina testosteronu především u můžu může způsobit tyto následky:

 • Zvýšené riziko deprese
 • Špatná nálada
 • Zvýšené riziko neurodegenerativních onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba
 • Bolest svalů
 • Bolest kloubů
 • Krátkodobá paměť
 • Podrážděnost
 • Potíže s usínáním
 • Únava
 • Sexuální problémy (impotence, nízké libido)
 • Zvýšení podkožního tuku
 • Rakovina prostaty
 • Osteoporóza
 • Výskyt cukrovky

Jak poznat nízkou hladinu testosteronu?

Jediný a ověřený způsob, jak zjistit jestli máte nízkou hladinu testosteronu v krvi je navštívit vašeho ošetřujícího lékaře. Který vám provede krevní testy, a určí zda máte nízkou hladinu testosteronu v krvi.

Mezi příznaky které by vám měli dát jasný signál že testosteronu máte v krvi málo je: snížené libido, deprese, změny nálad, únava, ztráta svalové síly nebo i problémy s pamětí. Tento problém vyřeší pouze testy krevních testů. 

V každém případě se nemusíte bát. Pro zvýšení testosteronu v těle existuje různá řada alternativ pro jeho zvýšení. Například ve formě doplňků stravy nebo změna životního stylu. Existuje opravdu mnoho věcí, které můžete začít dělat v každodenním životě pro regulaci hladiny testosteronu v těle.

Nežádoucí účinky testosteronu

Studie prokázaly, že suplementace testosteronem po dobu 3 let u zdravých starších mužů zaznamenala nárůst síly a svalové hmoty. Tyto testy byly vyzkoušeny u zdravých jedinců.. lidé kteří trpěli například omezenou pohyblivostí, tato studie nebyla testována. 

Vědecké výzkumy ukázaly, že suplementace testosteronu u mužů, kteří jsou starší než 65 let byla prokázán významně vyšší nárůst nežádoucích kardiovaskulárních problémů → z toho důvodu také byly testy na starších mužích raději zastaveny. 

Vyšší problémy s respiračním a dermatologickým onemocněním se objevil u lidí, kteří byli v průměru 74 let a trpěli například obezitou, diabetem a hypertenzí. 

Na druhou stranu tento test dokázal, že muži kteří užívali testosteron po dobu 9 měsíců, prokázaly významně vyšší zlepšení v síle leg-pressu, hrudního tlaku nebo šlapání do schodů s zátěží.

Testosteron zvyšuje agresi a “riskování” u mužů

Studie prokázaly, že testosteron u zdravých a mladých jedinců může mít vliv na agresi, riskování v životě a fyzickou dominanci. to se například projevilo u testovaných mužů tak, že při dlouhodobém užívání testosteronu si vybrali více to, v co věřili a ukázaly svou pravou “tvář”. 

Naopak jedinci, kteří neužívali testosteron, nebo měli nízkou hladinu testosteronu se ukázalo, že nemají v sobě takovou agresi a jsou si méně jistější. 

Testosteron a substituční terapie

U spousty mužů byla prováděná testosteronová substituční terapie (TRT), která měla za cíl zelpšit symptomy a známky nedostatku testosteronu včetně depresivních nálad, anémie, úbytku svalové hmoty a sníženého libida zvýšením sérových hladin testosteronu. 

TRT se používá už delší dobu, některé studie ukázaly že se jeho použití pohybuje okolo 70 let.

Lékařské výzkumy dokázaly, že substituční terapie je spojena s několika přínosy, které jsou pro zdravého pacienta vysoce relevantní. 

Pokud byste však chtěli zkusit substituční terapii testosteron, musíte se podrobit klinickému vyšetření, aby lékař dokázal zjistit co nejlepší a nejpřínosnější výsledky pro vaše zdraví.

Studie také dokázaly, že léčba testosteron přináší určitě výhody, ale také tyto výhody se neobejdou bez rizik. 

Pro koho je léčba testosteronem doporučená?

Nespočet lékařských společností došlo k závěru, že léčit by se měli pouze lidé, kteří splňují kritéria pro nedostatek testosteronu.

Proto by vždy lékař měl provést podrobné vyšetření, a zvážit tuto léčbu, jelikož to může mít i fatální následky pro váš organismus (děje se to především u kulturistů a sportovců, kteří užívají testosteron v injekci a neporadí se s lékařem). 

Nadbytek testosteronu u žen

Vysoká hladina testosteronu u žen může narušit měsíční cykly a schopnost tělo ovulovat. Vysoká hladina může způsobit příznaky:

 • Vynechání pravidelné menstruace
 • Neplodnost
 • Nadměrný růst vlasů
 • Kožní problémy
 • Potrat

Nadbytek testosteronu u žen může způsobit vážná zdravotní onemocnění, jako je cukrovka, zvýšený cholesterol, inzulínová rezistence nebo vysoký krevní tlak.

Užívání testosteronu u žen po menopauze

Klinické studie užívání testosteronu u žen po menopauze jsou stále předmětem diskuzí. 

Dávka testosteronu y se měl blížit fyziologické hladině testosteronu zjištěné z testů. 

Krátkodobá léčba testosteronu u žen s ukázala jako účinná a bezpečná.

Vše by mělo být ale konzultováno s vaším ošetřujícím lékařem. 

Nejčastější otázky

Kde sehnat testosteron?

Testosteron lze koupit jako doplněk stravy. Anabolické steroidy typu Testosteronu nejsou volně prodejné.

Jak doplnit testosteron?

Pomocí doplňků stravy, suplementů a stravy.

Jak zvýšit produkci testosteronu?

Jak jsme zde už zmínil, zvýšit produkci testosteronu se dá pomocí doplňků stravy nebo potravy.

Jaké jsou byliny na zvýšení testosteronu?

Mezi nejúčinnější patří:

– Pískavice řecké seno
– Kotvičník zemní
– ZMA
– Korejský ženšen

Co dělá testosteron?

Testosteron je pohlavní hormon, který hraje v těle důležitou roli. U mužů se předpokládá, že redukuje sexuální touhu(libido), kostní hmotu, distribuci tuku, svalovou hmotu a sílu a produkci červených krvinek a spermií.

Co se může stát, pokud má muž vysokou hladinu testosteronu?

Problémy spojené s abnormálně vysokou hladinou testosteronu u mužů zahrnují: nízký počet spermií, zmenšování varlat a impotenci. Poškození srdečního svalu a zvýšené riziko srdečního infarktu, zvětšení prostaty s obtížemi při močení.

Co se stane, když máte nízký testosteron?

Pokud má muž nízký testosteron, příznaky mohou zahrnovat erektilní dysfunkci. Může také mít za následek sníženou kostní hmotu a sexuální touhu. dále má několik důležitých funkcí: vývoj kostí a svalů, prohloubení hlasu, růst vlasů a další faktory související se vzhledem. 

Jaké potraviny zvyšují testosteron?

Mezi potraviny, které pomáhají produkovat testosteron patří: granátová jablka, zázvor, ústřice, obohacená rostlinná mléka, zelená listová zelenina, tučné ryby, rybí tuk, panenský olivový olej a cibule.

Zvyšují banány testosteron?

Banány obsahují enzym zvaný bromelain, i kterém je známo, že pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu v těle.

 

Nejlepší tablety na zvýšení testosteronu

Aktualizováno 5.11.2022

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Stručné hodnocení
Datum recenze
Název produktu
Tablety na zvýšení testosteronu
Hodnocení
51star1star1star1star1star