MagazínRecenze

5 tipů, kde koupit nejlepší čaj na hubnutí

Kde koupit nejlepší čaj na hubnutí? V našem článku vám přinášíme 5 tipů na eshopy, ve kterých můžete zakoupit čaje jak na hubnutí tak podle libovolné chuti.

TOP 1. místo

ManuTea.cz

Obchod ManuTea.cz patří k nejoblíbenějším eshopu s čajem a kávou. 

2. místo

Prozdravi.cz

Prozdravi logo

Prozdravi.cz je obchod ve kterém můžete zakoupit přírodní kosmetiku a doplňky stravy.

3. místo

Benu.cz

Benu online lékárna

Benu je eshop a online lékárna, ve kterém můžete zakoupit vše pro zdraví i čaje na hubnutí.

Nejlepší obchod kde koupit čaj na hubnutí

  • ManuTea.cz

  • Prozdravi.cz

  • Benu.cz

  • BrainMarket.cz

  • Grizly.cz

Jak připravit zelený čaj

Jak funguje čaj na hubnutí

Pitím obyčejného čaje, jen tak nezhubnete, existují však některé druhy čajů, které prokazatelně působí na metabolismus organismu a mohou vám pomoci začít ztrácet přebytečná kila. 

Poptávek po dobrém spalovači tuku je čím dál více. Ale pokud nechcete si kupovat doplňky stravy na hubnutí, můžete vyzkoušet některé druhy čajů, které vám pomohou pomoci při hubnutí a určitě druhy vám mohou opravdu pomoci s hubnutím. Mezi takové čaje můžeme například zařadit: zelený čaj, mátu, zázvor a nebo také pampeliška může podpořit spalování tuků. Navíc neslazený čaj nemá žádné kalorie, takže je výborným nápojem jak zahnat žízeň nemusíte se bát, že po něm přiberete.

Od čajů ale nečekejte žádné velké zázraky. Samotné účinky čaje na hubnutí nestačí. Pokud opravdu chcete zhubnout a zůstat dlouhodobě štíhlí, můžete jej začít kombinovat s fyzickou aktivitou nebo upravenou stravou a výsledky se začnou projevovat.

Věděli jste, že takzvané detoxikační čaje neboli čaje na spalování tuků se obvykle skládají ze zeleného čaje? 

Často totiž obsahují také koření a bylinky. Jejich kombinaci může povzbuzovat trávení a pomáhá při hubnutí.

Také čaj matcha pomáhá při hubnutí. I když její chuť vás nemusí okouzlit…

Jak správně připravit čaj?

Každý druh čaje potřebuje individuální teplotu vody a dobu louhování, aby měl tu správnou chuť a požitek. Jak nejlépe připravit čaj:

Při přípravě zeleného čaje nesmí voda vřít. Na velký šálek čaje vezměte asi 3 gramy čajových lístků a zalijte 200 ml 70 stupňové vody.

Příprava čaje matcha je o něco složitější než jeho nálev. Jemný prášek je nutné vmíchat do horké vody o 80 stupních speciálním malým koštětem z bambusu chasen, dokud nezpění a úplně se nerozpustí. Na šálek kolem 200 ml vystačí půl lžičky prášku matcha.

Čaj je nejlepší připravit z čerstvých kousků zázvoru. Kořen zázvoru omyjeme a kousek o velikosti palce nakrájíme na tenké plátky. Kousky zalijte vroucí vodou a nechte louhovat asi deset minut.

Na čaj stačí čtyři až šest čajových lžiček lístků na jeden litr vody. Důležité je nevařit čaj ve varu, pro nálev je optimální teplota vody 60 až 70 stupňů. Čaj je připraven k pití po dvou až třech minutách → čím déle se čaj louhuje, tím více hořkých látek vznikne.

Zalijte 2 až 3 čajové lžičky čaje maté 250 ml 70 stupňové horké vody. Na rozdíl od zeleného čaje nezhořkne, i když je louhován po dlouhou dobu.

Proč je zelený čaj dobrý na hubnutí?

Zelený čaj má nejvyšší obsah fenolických sloučenin a má tak nejlepší antioxidační vlastnosti ze všech hlavních druhů čaje. Zdravotní účinky zeleného čaje jsou velmi dobře prozkoumány – existují také četné studie o hubnutí, ty dokazují, že zelený čaj zrychluje metabolismus a zvyšuje spalování tuků.

Důvodem jsou obsažené katechiny → jedná o sekundární rostlinné látky ze skupiny flavonoidů, které způsobují hořkou chuť zeleného čaje. Spolu s kofeinem obsaženým v zeleném čaji způsobují snížení vstřebávání tuků v žaludku a ve střevech. Takže tuky se lépe vylučují a neukládají se v těle. 

Katechiny, které jsou obsažené v zeleném čaji snižují tělesnou hmotnost a následně pomáhají jí udržet.

Bazální metabolismu těla se také zvyšuje a podporuje reakci hmotnosti. 

1. Místo

ManuTea.cz

Manutea.cz je internetový obchod, který se specializuje na prodej čajů všech druhů. Ať už se jedná o zelený čaj, bílý čaj nebo speciální čaje podle určení. 

Dříve se tento internetový obchod jmenoval sypanýčaj.eu. 

2. Místo

Prozdravi.cz

Prozdravi.cz je internetových obchod, ve kterém můžete zakoupit ve na podporu zdravého života. V obchodě máte na výběr zdravotní obuv, zdravou výživu, čaje, kávu a přírodní kosmetiku

3. Místo

Benu.cz

Benu.cz je internetová online lékárna, která patří k nejoblíbenějším lékárnám na internetu. V ČR také můžete najít až desítky jejich kamenných obchodů.

4. Místo

BrainMarket.cz

BrainMarket.cz je první český Gamechanger e-shop v České republice. 

5. Místo

Grizly

Grizly.cz je internetový obchod který vznikl v roce 2014 a od té doby se stal velmi populární a známý hlavně díky prodejem vlastní produktů.

Jaký druh zeleného čaje je nejlepší na hubnutí?

Zelený čaj můžete na trhu koupit v několika podobách. Přírodní směsi jsou nejlepší volbou, jako je sencha, gyokura, bancha nebo prášková forma. 

Čaje by měly být pokud možno organické a bez pesticidů. Pokud vám zelený čaj chutná příliš hořce, vyberte si čajové směsi, které obsahují syrové kakaové boby. V důsledku toho zelený čaj ztrácí hořkou chuť.

V jakou dobu pít zelený čaj?

Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu je zelený čaj dobrý pro povzbuzení a může nahradit kávu na start vašeho dne. Pokud často pociťujete chuť na sladké, můžete ji utlumit pomocí zeleného čaje: hořké látky, které obsahuje, tlumí chuť na sladké.

Zázvorový čaj

Kromě zeleného čaje vám může pomoci zhubnout i zázvorový čaj. Typickou chuť mu dodávají jeho složky → gingerol. Gingerol prý pomáhá tělu rychleji spalovat tuky, což by mohlo mít pozitivní vliv na hubnutí.

Bylo také dokázáno, že zázvor posiluje imunitní systém, má protizánětlivé a antioxidační účinky.

Zázvorový čaj

Jaký čaj vám pomůže večer zhubnout?

Při hubnutí se na večerní hodiny doporučuje bylinkový čaj, například meduňka nebo třezalka. Tyto dva čaje pomáhají uklidňovat nervový systém a pomáhá usnout. Například kopřiva se také doporučuje, protože neobsahuje řádný kofein a doporučuje se i na večer. 

Důvěryhodné zdroje: 

[1] 

[2] 

[3] 

Budeš dostávat obsahové novinky ze světa fitness a zdravé stravy.

Pro přihlášení k odběru vyplň následující údaje

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Nenechte si ujít naše články!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.